Ripple CEO’su Kripto Para Sektöründeki ”Kabileciliği” Eleştirdi!

Kripto para sektörü gelişip büyümeyi sürdürürken, sektör içerisindeki yatırımcıların yönleri de daha belirgin bir hal almakta. Özellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi önde gelen kripto para birimlerinin yatırımcılarının bazıları, bunu destekleyen bireyler olmaktan çıkıp durumu kabileciliğe çevirebilmekte.

Ripple CEO’su Sektörü Eleştirdi

Destekledikleri kripto para birimi ile ilgili doğru yanlış ayırt etmeden her şeyi destekleyenlere yönelik kullanılan bu terim ve terimin arkasındakiler, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın da dikkatini çekti. Garlinghouse geçtiğimiz Swell konferansında verdiği ancak yeni yayınlanan röportajında, kripto para sektöründeki bu kutuplaşmaya dikkat çekti:

”Kutuplaşma yani kabilecilik aslında sektöre zarar veriyor. Kripto para sektörü içerisinde çok fazla yayılan bu durum aslında bizim için kötü. Ben bu projelerin büyük bir çoğunluğunun başarılı olmasını istiyorum. Bence bunların çoğu hala deney aşamasında ancak kabileciğin bitmesi sadece bir kripto para biriminin değil, bütün sektörün yararına olacaktır. Ripple için iyi olan XRP için iyidir, XRP için iyi olan Bitcoin için iyidir, Bitcoin için iyi olan ise Ether için de iyidir.’

Garlinhouse bunun yanı sıra XRP’nin Ripple tarafından yönetilip yönetilmediği sorusuna da bir kere daha cevap verdi ve bunun hiçbir zaman olmadığını, gelecekte de olmayacağını ifade etti.

Bunun yanı sıra XRP son birkaç haftalık kötü performansından sonra bugün rengini yeşile çevirdi ve yazının kaleme alındığı an itibariyle yüzde 1,80’lik bir yükseliş elde etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Microsoft Uyardı: Kripto Para Çalan Yazılım 80.000 Bilgisayara Bulaştı!

Sonrakini Oku

“Dijital Yuan Uluslararası Ödemeleri Destekleyecek”

Bir Cevap Yazın