Ripple CEO’su: Altcoin’lerin Yüzde 1’i Hayatta Kalacak!

Piyasanın belki de en aktif yatırımcı topluluğuna sahip olan kripto para birimi XRP’nin arkasındaki firma olan Ripple, son günlerde yaptığı çeşitli yatırımlarla gündeme gelmeye başladı. Ripple en son yatırım iştiraki Xpring aracılığıyla bir akıllı sözleşme firmasına yatırım yapmıştı.

Ripple birçok blockchain firmasına yatırım yapıp bunlara güvendiğini belli etse de, görünüşe göre firmanın CEO’su Brad Garlinghouse kripto para birimleri hakkında benzer düşüncelere sahip değil. Ünlü isim 5 Kasım tarihinde yayınlanan Bloomberg röportajında, şu ana kadar piyasaya çok fazla kripto para birimi sürüldüğünü ve bunların sadece yüzde 1’inin sektörde kalıcı olduğunu vurguladı.

”Hayatta kalan kripto para projeleri kesinlikle sektörü değiştirecek türden olacak ve önümüzdeki yıllar içerisinde ciddi anlamda büyüme kaydedecek. Bunların amacı ise gerçek müşteriler için gerçek problemlere odaklanmak olacak.”

Büyümenin Asıl Sebebi Hype!

Kripto para sektörünün bu denli hızlı büyümesinin amaçsız projelerle imkansız olduğunu belirten Garlinghouse, geçtiğimiz yıllarda elde edilen artışın ise tamamen hype yani sektördeki aşırı heyecandan kaynaklandığını itiraf etti. Bu tarihe kadar 3.000’den fazla kripto para biriminin piyasaya sürüldüğünü ifade eden CEO, çok az sayıdaki projenin gerçek ihtiyaçları karşılayabildiğini de tarihe not düştü.

”Yeni bir piyasa ortaya çıktığında, bu piyasaya koşan ve gerçek bir problemi çözebileceğini, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini  göstermek isteyen çok fazla insan orada olacaktır.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin Kripto Paralar Hakkında Yeni Uyarı Yayımladı!

Sonrakini Oku

Analistler Çin’in Büyük Oynadığını Düşünüyor

Bir Cevap Yazın