Ripple CEO’su Altcoin’leri Eleştirdi!

2019 yılının başında durağan bir görüntü çizen Ripple, yılın sonlarına doğru birbiri ardına yeni haberlerle anılmaya başladı. 2020 yılı için görüşlerini ve tahminlerini en güncel Ripple Drop bölümünde değerlendiren Ripple CEO‘su da yaptığı eleştiri ile yine gündeme oturdu.

Garlinghouse: 3.000 Kripto Paraya İhtiyaç Yok!

Garlinghouse ilk olarak bir kripto para biriminin hayatta kalmasının kesinlikle gerçek kullanım alanlarına sahip olmasından geçtiğini, Ripple’ın buna sahip olduğunu belirtti. Buna rağmen piyasada 3.000’den fazla kripto para birimi olduğunu da açıklayan Garlinghouse, bunun kaliteden ödün vermek anlamına geldiğini ifade etti:

”Bence bir konsolidasyon yani düzeltme dönemi görmeye devam edeceksiniz. Evet, dünyanın 3.000’den fazla kripto paraya ihtiyacı yok ve bence kullanışlılık bunu aşacak, gelecekte kaliteye göç yaşanacak.”

Ripple Drop programı kapsamında şirketin CTO’su David Schwartz ile de röportaj gerçekleştirildi. Schwartz da blockchain teknolojisine önem verdiğini ve bunun kripto paralardan daha çok sahne ışıkları altında olması gerektiğini dile getirdi.

Garlinghouse diğer kripto paraları kullanım alanına sahip olmaması nedeniyle eleştirirken, XRP için de benzer eleştiriler yapılmakta. Buna rağmen bir kripto para analisti XRP’nin 2020 yılında %100 üzerinde artabileceğini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tüm Bitcoin’lerin Yüzde 70’i 6 Aydır Hareket Etmedi!

Sonrakini Oku

Yükseköğretim Kurulu’ndan Blockchain Açıklaması: Geleceğin Mesleği!

Bir Cevap Yazın