Ripple, Brezilya’daki Genişlemesini Sürdürüyor!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki firma olan Ripple, 2019 yılındaki genişleme hamlesini yıl bitmeden bir adım daha uzağa götürdü.

Daha önce Japonya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Latin Amerika gibi açılımlarda bulunan Ripple’ın son hedefi ise Brezilya oldu. Ülke içerisinde bundan aylar önce işlem vermeye başlayan Ripple’ın, bölgedeki dijital bankalarla yeni ortaklıklar imzalaması bekleniyor.

Ripple Brezilya Planına Hız Verdi

Reuıters’in aktardığı bir habere göre, blockchain tabanlı ödeme firması önümüzdeki yıl çok büyük bir ortaklık açıklayacak. Daha önce Santander, Bradesco, Rendimento gibi ülkenin önemli bankaları ile ortaklık imzalamış olan Ripple’ın yeni hedefinin neresi olduğu ise bilinmiyor. Ripple bölgede havale işlemleri için XRP kullanmayı amaçlıyor.

Ripple’ın Brezilya bölge yöneticisi olan Luiz Antonio Sacco, ülkenin önümüzdeki yıllarda sunabileceği büyüme potansiyeli hakkında konuştu:

“Hem uluslararası hem de yerli finansal işlemler için Brezilya bankacılık regülasyonlarındaki başarılı gelişmeler, buradaki fırsatların önümüzdeki yıllarda ciddi bir büyüme kaydedebileceğini gösteriyor.”

Ripple bu gelişmeden kısa bir süre önce ise SBI Holdings, Tetragon ve Route 66 Ventures’un yatırımları ile 200 milyon dolarlık sermaye daha elde etmişti. Ripple’ın aldığı son yatırım ile beraber 10 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıkması, ne yazık ki XRP değerine ise etki edemedi. Ripple ve XRP yatırımcılarının beklediği iyi haber ise, araştırma firmasından geldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Yarılanma Sonrası Yükselmeyebilir!

Sonrakini Oku

Fransa’dan kripto paralar için önemli hamle

Bir Cevap Yazın