Ripple, Blockchain Association’a Katılıyor

Cointelegraph’ın haberine göre San Francisco merkezli Blockchain start-up’ı Ripple, global düzenleyici ekibine dört yeni ismin katıldığını açıkladı. Ayrıca Ripple Blockchain Association’a katılacağını da ifade etti.

22 Ekim tarihli bir blog yazısına göre Craig Phillips, Michelle Bond, Ron Hammond ve Susan Friedman Ripple’ın Washington D.C’de bulunan global düzenleyici ekibine katıldı. Bond’un Blockchain Association’ın da yönetim kurulunda olacağı belirtildi.

Global Düzenleme Ekibi

Yapılan açıklamalara göre Phillips, ABD Hazine Bakanlığı‘ndan Ripple’a katıldı. Phillips ABD Hazine Bakanlığı’nda sekreter danışmanı olarak görev yapıyordu. Ayrıca Phillips, finansal sektörü etkileyen düzenleyici eylemleri yönetmek ve aynı zamanda ekonomik büyümeyi ilerletmek için tasarlanmış standartlar oluşturan bir başkanlık yürütme emri olan 13772 İcra Emri üzerinde de çalışıyordu.

Ripple’a katılan bir diğer isim Bond ise Bloomberg’de küresel yasal düzenlemeler ve kamu politikaları yöneticiliği ve ABD Senatosu Bankacılık Komitesi Kıdemli Danışmanı olarak görev yaptı.

Bunların yanında Friedman daha önce Hazine’de Uluslararası Piyasalar Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ripple’da ise görevi uluslararası politika danışmanlığı olacak. Daha önce Temsilci Warren Davidson’ın Yasama Asistanı olarak görev yapmış olan Ron Hammond ise Ripple’da  hükümet ilişkileri yöneticisi olarak görev yapacak.

Daha Fazla Değişiklik

Ripple’ın Blockchain Association’a üyeliği, bu alanda çalışan birçok düzenleyici ve lobici ile de temas halinde olmasını sağlayacak. Blockchain Association, Blockchain savunucularından oluşan ve dünyadaki Blockchain teknolojisinin benimsenmesini teşvik eden kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların yanında bilindiği gibi Ripple kurduğu ortaklıklarla adından sıkça söz ettiriyor. Finansal hizmetler teknoloji firması olan Londra merkezli Finastra ile ortaklığa vardığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

IBM, SoftBank ve TBCASoft Blockchain Ortaklığı Kurdu

Sonrakini Oku

Opera’dan Bitcoin Kullanıcılarını Sevindirecek Haber

Bir Cevap Yazın