Ripple Bir Ödeme Platformunu Satın Aldı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki blockchain tabanı ödeme firması Ripple, uzun süren sessizliğini bozdu ve yeni bir hamleye imza attı.

ABD merkezli ödeme şirketinin girişim ve yatırımdan sorumlu iştiraki, Logos Network isimli ödeme platformunu resmen satın aldı. Xpring tarafından yapılan açıklamada bu satın almanın temel olarak merkeziyetsiz finansal ürünler (DeFi) geliştirmek için yapıldığı belirtildi. Logos Network‘ün kurulduğundan beri en çok üstüne titrediği konu ise merkeziyetsiz finansal ürünlerdeki hızı ve ölçeklenebilirliği arttırmak olarak öne çıkmakta.

Merkeziyetsiz Finansal Ürünler

Logos ekibi bundan sonra Xpring’e bağlı bir takım olarak DeFi sistemlerini araştıracak ve XRP merkezde olacak şekilde farklı ürünler ortaya çıkartmaya çalışacak. Logos’un kurucusu ve CEO’su Michael Zochowski ekibi yönetmeye devam edecek ve buna ek olarak ek ilişkiler oluşturmaktan da sorumlu olacak.

Satın alma hakkında yorumda bulunan Zochowski, ekibin Xpring platformundaki birçok düzeyde çalışmasını umduğunu ancak en büyük önceliğin merkeziyetsiz finansal ürünlere verileceğini itiraf etti.

Ripple bundan yaklaşık 1 yıl önce Xpring aracılığıyla Coil isimli firmaya tamı tamına 1 milyar adet XRP bağışlamıştı. Bağış yapıldığı tarihe göre 265 milyon dolar değerinde olan bu sermaye, Coil’in özünde XRP kullanan ve geliştiricilerin, şirketlerin, yatırımcıların yer aldığı bir ekosistem kurması için firmaya aktarılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Pompliano, Gelecekte İnsanların Neden Bitcoin’e Yöneleceğini Açıkladı!

Sonrakini Oku

“Kripto Para Piyasası Kaçırılmayacak Bir Fırsat”

Bir Cevap Yazın