Ripple 500 Milyon XRP’yi Daha ”Oyuna Dahil Etti ”

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, son dönemlerde yatırımcıların Ripple‘a olan tepkileri ile gündemden adeta hiç düşmedi.

Blockchain tabanlı ödeme ağı firması Ripple geçtiğimiz aylarda yüklü XRP satışları nedeniyle kripto paranın ciddi bir değer kaybı yaşamasına neden olmuştu. XRP yatırımcıları buna tepki göstererek Ripple’ı ağa ele geçirmekle tehdit etti ve Change.org üzerinden imza kampanyası bile başlatıldı. Ripple buna rağmen 1 Eylül tarihinde 1 milyar adet XRP’nin kilidini açarak tepkilerin iyiden iyiye artmasına yol açtı.

Ripple dün gece ise depolama hesabından 500 milyon XRP’nin daha kilidini açtı. Söz konusu işlem şirket tarafından yapılan XRP satışlarının bir parçası konumunda olsa da, düşen XRP fiyatları artık satış baskısının bitmesi gerektiğini ortaya koymakta.

Ripple Tehlikenin Farkında Mı?

XRP topluluğu Twitter üzerinden ağda hard fork yapmayı planladıklarını ifade etse de Ripple’ın satışları devam ettirmesi ya tehlikenin farkında olmadığı ya da düşük fiyatın kendilerini bu kadar etkilemeyeceğini düşündüklerini gösteriyor.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,26 dolardan işlem görmekte ve Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz günlerde elde ettiği yükselişe kıyasla adeta yerinde sayıyor. Bitcoin iki gün önce başladığı yükseliş ile önce 10.000 doları aştı daha sonra da 10.600 dolara kadar yükseldi. BTC’nin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle mevcut değeri ise 10.575 dolar seviyesinde.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü İsimden Korkutan Altcoin Yorumu!

Sonrakini Oku

Kimliğini ”Yanlışlıkla” Ele Veren Bitcoin Dolandırıcısı Yakalandı!

Bir Cevap Yazın