Ripple 200 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

2 yılın en düşük seviyesine gerileyen ve 0,18 doların bile altını gören XRP’nin arkasındaki blockchain firması Ripple, 200 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Ripple’a Önemli Yatırım!

San Francisco tabanlı finansal teknoloji firması, küresel yatırım firması Tetragon’un önderliğinde ve dev Japon firması SBI Holdings ile Route 66 Ventures‘un katkıları ile 200 milyon dolarlık C Serisi fonlama aldı. Ripple aslında kendisini XRP’yi kontrol eden bir firma olarak tanımlamasa da, XRP’ye yönelik çok fazla olumlu adım atan firma lisanssız menkul kıymet ve hisse senedi satışı yapmakla suçlanıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde Fortune kaynağına verdiği bir demeçte şunları ifade etmişti:

”XRP, Ripple’a bağlı bir para birimi değil. XRP, müşterilerin normalde bankalarda bekletmeleri gereken sermayelerini özgür bırakmalarını ve kolaylıkla para transferi yapabilmelerini sağlıyor.”

XRP Fiyatı Etkilenecek Mi?

XRP tabanlı sınır ötesi ödeme çözümleri sunan Ripple, normalde geleneksel bankaların ciddi sermaye talep ettiği durumlarda hiçbir sermaye olmadan ödeme aktarımı yapabiliyor. XRP yaşadığı iki üç günlük düşüşten sonra gelen yeni haber ile beraber yüzde 3’lük bir yükseliş elde etti ve fiyatı 0,19 doların üzerine kadar çıktı.

XRP fiyatının Ripple’ın aldığı bu yatırımdan daha fazla etkilenmesi beklenirken yükselişin bu kadar sınırlı kalması, sosyal medya üzerindeki yorumlara bakıldığında XRP yatırımcılarını tatmin etmemişe benziyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC 2018’deki Gibi Satın Alma Baskısı Sinyalleri Mi Veriyor?

Sonrakini Oku

İki Dev Firmadan Önemli Kripto Para Ortaklığı!

Bir Cevap Yazın