Rekor Fiyat Satışıyla Yeni Solana NFT Koleksiyonu: İlk Gününde Sold Out!

Solana tabanlı Okay Bears NFT koleksiyonu, lansmanının ilk gününde yaklaşık 18 milyon dolarlık satış elde etti. Bu satışla Solana, ilk defa piyasa hacmi açısından VeeFriends, Meebits gibi Ethereum tabanlı NFT projelerini de devirmeyi başarıyor.

Tarihte Bir İlk!

Okay Bears, bir profil resmi NFT projesi olarak piyasaya sürülüyor. Ayrıca dün NFT platformu, Magic Eden’de yayınlanır yayınlanmaz milyonlarca dolar toplamasıyla dikkat çekiyor. Bugün erken saatlerde OpenSea de son 24 saatte en çok satan NFT’leri paylaşıyor ve Solana’nın Okay Bear’ının bu listede ilk sırada olduğu görülüyor.

Koleksiyon, 10.000 adet birbirinden farklı ayı NFT’sinden oluşuyor. Ayrıca koleksiyon, piyasaya sürüldüğü gün sold out olmasıyla önem taşıyor. Bu süreçte Okay Bears, yaklaşık 231.000 SOL topluyor. Bir NFT hareketleri izleme platformu olan CryptoSlam, projenin lansmanının ilk gününde 1,5 SOL gibi bir fiyatla yani yaklaşık 145 dolarla projenin toplamda 23 milyon dolarlık satış elde ettiğini söylüyor. Bu, Solana için tarihte bir ilk oluyor. Ayrıca Solana NFT takasının son 24 saatte %216 kadar arttığı da görülüyor. Diğer yandan Ethereum’un NFT takas işlem hacmi ise %20 kadar azalıyor.

Ağ Değil Koleksiyon Seçimi

Okay Bears’ı piyasa süren Magic Eden’ın pazarlama müdürü Tiffany Huang konu ile alakalı şu yorumları yapıyor:

“Okay Bears’ın piyasa sürülmesinden bu yana işlem hacminin %96’sını başlattık ve bu bizi çok heyecanlandırıyor. Ayrıca bu, Solana için yeni bir büyüme dönemi. Solana projeleri de diğer blockchainlerdeki projeler kadar parlak bir geleceğe sahip. Artık ekosistemler, ağları değil güvendikleri koleksiyonları seçecektir.”

Öte yandan Okay Bears NFT koleksiyonu, gelecekte özel Okay Bears ürünlerine ve etkinliklerine erişim de dahil olmak üzere ek avantajlar da sunuyor. Bu NFT sahipleri, Okay Bears’ın ekosistemine dahil olmakla kalmıyor, bu avantajların tek sahipleri de oluyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yüzde 104 Arttı! Bu Metaverse Altcoin Roketleri Ateşledi!

Sonrakini Oku

Maliye Bakanı, Kripto Para Regülasyonlarına Yönelik Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Bir Cevap Yazın