Rekor Fiyat Artışı Beklenen Projenin Kurucusundan Uyarı!

Aynı zamanda Ethereum kurucu ortaklarından birisi olan Gavin Wood’un kripto para projesi Polkadot (DOT) yıllar süren geliştirmeden sonra geçtiğimiz günlerde tam anlamıyla piyasaya sürüldü. Polkadot hem çok fazla bekletmesi hem de arkasında Ethereum kurucu ortağının olması ile ciddi bir beklenti oluşturmuştu.

DOT ilk günden itibaren birçok küçük çaplı kripto para borsasında listelendi. Bunların bazıları merkezi bazıları ise merkeziyetsiz olarak bilinen DEX’ler oldu. Gavin Wood ise bu konuda kripto para yatırımcılarına uyarı niteliğinde bir açıklamada bulundu ve söz konusu listelemelerden memnun olmadığını ifade etti.

DOT Her Yerde Listelendi, Yatırımcılar Sinirlendi

Wood, 18 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada normalde projenin Cuma günü satışa çıkartılacağını ancak merkezi borsaların bunu erkenden satışa çıkarttığını ifade etti. Merkezi borsaları kontrol edemediklerini ancak yine de onlardan durmalarını talep edeceklerini belirten Wood, topluluğun bu şekilde riske atıldığını vurguladı.

Wood aslında Kraken ve Binance gibi dünyanın en büyük iki kripto para borsasına uyarıda bulunmuş oldu. Normalde anlaşılan tarihten üç gün önce listeleme yapan iki kripto para borsasının fiyatı da maniple etmeye yönelik adımlar attığını ima eden kurucu, sektördeki rekabete tepki gösterdi.

DOT kripto para biriminin yatırımcıları da bu listelemeler yüzünden ciddi zarar etmiş gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yaratıcısı Projeden Ayrıldı, Token Anında %50 Düştü!

Sonrakini Oku

“Durgun Altcoin” Büyük Bir Duyuru İle Geliyor

Bir Cevap Yazın