Recep Tayyip Erdoğan’dan İddialı Blockchain Açıklaması!

Türkiye içerisindeki blockchain ilgisi her geçen gün daha da artmakta ve TEKNOFEST 2020 etkinliği için bugün Gaziantep’te yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da buna yönelik önemli bir açıklama yaptı.

Erdoğan, TEKNOFEST etkinliği için gerçekleştirdiği konuşmasında yenilikçi birçok teknolojinin arasına blockchain’i de kattı ve bunlarda ilerleme ile başarı elde etmemek için hiçbir sebep olmadığını vurguladı.

Recep Tayyip Erdoğan’dan Blockchain Açıklaması

Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali ile TEKNOFEST’i işaret eden Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yapay zekadan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler işte burada tohumlanacak. Yapay zeka, blokzincir, siber güvenlik, nesnelerin interneti gibi yeni gelişen alanlar başta olmak üzere teknolojinin her alanında başarı elde etmemek için hiçbir sebep yoktur.”

Daha önce blockchain teknolojisinin birçok üst düzey yönetici tarafından ele alındığı ve bunlarla ilgili yenilik sözleri verildiği bilinse de Recep Tayyip Erdoğan’ın blockchain ile ilgili hiçbir açıklaması olmamıştı ve bu büyük bir önem taşıyor.

11. Kalkınma Planı bünyesinde merkez bankasının kendi dijital parasını çıkartması ve blockchain tabanlı teknolojilerin geliştirilmesi vurgusu yapılmıştı. Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra ise blockchain’in gelişimine çok daha fazla önem verileceği söylenebilir.

Blockchain teknolojisinin gelişmesi direkt olarak kripto paralara yararlı olmasa da bunun dolaylı yollardan ülkedeki kripto para kabulünü arttıracağı söylenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Durum ETH Fiyatını Yerle Bir Edebilir Ama Ethereum Yatırımcıları Korkmuyor

Sonrakini Oku

Coinbase’den Büyük Adım: Artık Para Çekerken Beklemek Yok!

Bir Cevap Yazın