Rapor: Bitcoin Güç Kazanıyor!

OneAlpha adlı bir firma tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan rapor bir hayli ilgi çekici iddiaları gündeme getiriyor. Rapora göre yıl boyunca geçtiğimiz yılın sonunda yaşadığı büyük patlamanın düzeltme hareketini yaşayan Bitcoin güç kazandı. Rapor son haftalarda piyasada görülen istikrarlı performansı bir olgunluk belirtisi olarak yorumluyor.

OneAlpha İsrail merkezli bir firma olarak biliniyor ve First Digital Assests Group isimli finansal teknoloji şirketinin bir parçası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket kendini Avrupa’nın lider dijital varlık grubu” şeklinde tanımlıyor. OneAlpha’nın raporunda kripto para piyasasının abartılı zamanlarını geride bıraktığı ve artık belirli bir olgunluk seviyesine eriştiği ifade ediliyor.

“Ayı trendi piyasa için iyi bir şey”

Firmanın raporunda mevcut ayı piyasasının gerekli olduğunun altı çiziliyor. Rapora göre piyasadaki buna benzer düşüşler “rahatlatıcı” olarak yorumlanabilir ve ekosistem için “arındırıcı bir etki” meydana getirebilir.

OneAlpha ekibinin yayımladığı raporun boş verilere dayanmadığı ortada. Geçtiğimiz yıl boyunca yaşanan büyük boğa piyasasının ardından birçok kullanıcı kripto paralarla hızlı bir şekilde tanıştı. Görünüşe bakılırsa içerisinde bulunduğumuz yılda yaşanan büyük düzeltme hareketi piyasaya daha fazla güvenilirlik kazandıracak istikrarı sağlayarak eski “balon” imajını yıktı.

Raporda şu ifadeler yer veriliyor:

Bizim bakış açımıza göre uzunca bir süredir devam eden ayı piyasası, değerlemeleri daha mantıklı seviyelere düşürerek sektöre ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağladı. Aralık ve ocak aylarında yaşanan ani yükseliş ve düşüş spekülatörlerin çoğunu piyasadan çıkararak gerçek yatırımcıları meydana çıkardı ve ekosistem için arındırıcı bir etki oluşturdu. Bitcoin şu anda ise güç kazanıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Tabanlı Token’lar Boğalarla Baş Başa

Sonrakini Oku

ABD’nin En Büyük 2. Bankasından Kripto Para ‘Zaferi’

Bir Cevap Yazın