Ran NeuNer: “Boğa Piyasası Sonunda Başladı!”

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde2 5.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in 5.500 dolar seviyelerinden 5.800 dolar seviyelerine çıkması yalnızca birkaç saat içinde gerçekleşti. Bitcoin’in bu hareketiyle beraber kripto para piyasasında da işler ilginç hale gelmeye başladı.

Bunun yanında Bitcoin’in son yirmi dört saatteki hareketine kadar kripto para piyasasının geride bıraktığımız birkaç günde nispeten sakin olduğunu dile getirebiliriz. Bu durum da analistlerin ve yatırımcıların ikiye bölünmesine sebep olmuştu. Bazı analistler daha büyük yükselişlerin yaşanacağını dile getirirken bazıları henüz dip seviyenin görülmediğini ve çok da ümitlenmemek gerektiğini ifade ediyordu.

Ancak son hareketlerle boğa koşusu bekleyen yatırımcıların ve analistlerin yeniden mikrofonu eline aldıklarını görüyoruz. Bunlardan birisi de CNBC’de yayınlanan Crypto Trader programının ev sahibi ve kripto paralara karşı olumlu tavrıyla tanınan Ran NeuNer… NeuNer’a göre Bitcoin boğa piyasası resmen başladı.

Bitcoin 5.800 Doları Gördü

Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içinde neredeyse %7,5’lik bir artışla fiyatını 5.800 dolar seviyelerine taşımayı başardı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada ise Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin 5.819 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Tabii ki bu yükselişle beraber lider kripto paranın piyasa hacmi ve hakimiyeti de arttı. Hacim 103 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bunun üzerine NeuNer Twitter’da yaptığı bir paylaşımla Bitcoin’in bu hareketine dikkat çekti ve boğa koşusunun nihayet başladığını takipçileriyle paylaştı. Bazıları NeuNer’ın bu düşüncesini desteklerken bazı takipçiler daha çok şüpheyle yaklaştı.

Peki, Sadece Bitcoin Mi?

Tabii ki genel itibariyle Bitcoin’in hareketlerini izleyen kripto para piyasası da bu yükselişin ardından olumlu sinyaller vermeye başladı. Şu an için ilk yirmide yer alan çoğu kripto paranın yükseliş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Özellikle Bitcoin Cash %4,75 ve Litecoin %3,56 ile güzel bir ivme yakalamış durumda…

Kripto para piyasasının nisan başından beri yakaladığı güzel ivme ile daha yüksek fiyatlar görülür mü yoksa bu durum yaşanacak daha büyük düşüşlerin habercisi mi hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin, Apple Hisselerini Geride Bıraktı

Sonrakini Oku

Tron Bitcoin’i Geride Bıraktı

Bir Cevap Yazın