Rakamlarla Ethereum, Fiyat 2020’de Neden Artabilir?

Temel olarak Ethereum, birçok alanda büyüme sağladı ve sağlam bir yıl geçirdi. Ancak bu gelişmelere rağmen Ethereum fiyatının herhangi bir tepki vermediği görülüyor. Analistlere göre birkaç istisna dışında tüm kripto para birimleri şu an için düşüş eğilimi çizse de Ethereum önümüzdeki yıl ciddi bir sıçrama yapabilir.

Ethereum’un Temelleri Sağlam

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum hakkında ConsenSys bir makale yayınladı ve rakamlarla kripto para birimini inceledi.

Bu makaleye göre ağ açısından Ethereum, 4 milyondan fazla yeni aktif adres gördü ve bu yıl 20 milyondan fazla hesap oluşturuldu. Ayrıca şu anda 8.500’den fazla Ethereum node’u mevcut ve 4.7 milyondan fazla ETH blok ödülü olarak verildi.

Bunun yanında istatistiklere göre, toplamda 2.700’den fazla ağa sahip olan şebekede 520’den fazla yeni merkezsiz uygulama oluşturuldu. Unchained Gods, Ethereum’daki en popüler dApp’lardan biri oldu ve 6.7 milyondan fazla ürün yaratıldı.

Ethereum Name Service de (ENS) kayıtlı 167.000’in üzerinde isim ile büyümeye devam ediyor. Normal bir alan adının çalışma biçimine benzer şekilde bir “.eth” adı ağda uzun cüzdan adresleri kullanma ihtiyacının yerini alır ve tüm süreci kolaylaştırır. Bu alan adına sahip olmak için 5 dolarlık bir ödeme yapılması yeterli…

Öte yandan Electric Capital’in açıklamalarına göre Ethereum’un geliştirici topluluğu, diğer kripto ekosistemine göre dört kat daha büyük.

DeFi Büyümeye Devam Ediyor

2019’da DeFi’de 2.7 milyon rekor kilitli ETH’nin toplam tutarıyla kayda değer bir büyüme kaydedildi. Ethereum merkezileşmemiş finans ekosistemi için adeta bir başkent oldu ve 2020’de piyasanın 5 milyar dolar olacağı tahmin edildi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Kriptolar İhtiyatlı Bir Şekilde Düzenlenmeli”

Sonrakini Oku

Güney Kore Dijital Para Araştırmalarına Hız Verdi

Bir Cevap Yazın