Profesyonel Yatırımcıların Bu Stratejileri Kripto Paralarda Size Yardımcı Olabilir

Borsanın “büyük düşüşü” ve spot işlemlerin tek yönlü olmasıyla birlikte, giderek daha fazla insan vadeli işlemleri benimsemeyi tercih ediyor. Vadeli işlem piyasası, yatırımcıların long ve short hamleler yapmasına izin verdiği için, yatırımcılar piyasada daha fazla özgürlüğe ve daha fazla kazanç elde etme olasılığına sahiptir. Aynı zamanda, riskten korunma varlığı olan Bitcoin (BTC) de borsanın türbülansında giderek daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Ancak kripto para piyasasında gerçekten para kazanmak kolay değil. Pazardan pay alabilmek için, öğrenmek için belirli bir süre çalışmak ve para harcamak esas.

Bexplus 20 yıldan fazla bir süredir kripto para piyasasıyla uğraşan kıdemli bir kripto yatırımcıyla röportaj yaptı ve yatırımcı bazı önemli ipuçları paylaştı.

Birkaç Başarılı İşlemden Sonra Kendimi Bir Yatırımcı Olarak Görebilir miyim?

“Yeni başlayanların şansı”nın iyi bilinen kuralı burada da geçerli. Rastgele alım satım pozisyonları açarak bir veya birkaç kez kâr edebilirsiniz ancak ne yazık ki işler farklı şekilde çalışır. Her kârın arkasında bir sonraki adım kayıp olabilir. Bununla birlikte, yeni başlayanların çoğu zihinsel olarak kayıplara hazır değil. Ayrıca sözde “acemi şansı” tarafından kör edilen, körü körüne yatırım yapan ve pozisyonlarını kapatmak zorunda kaldıktan sonra vadeli işlem piyasasından kaçınan yeni yatırımcılar da oldu. Aslında başarılı ve etkili kripto para ticareti için birkaç yönü anlamanız gerekiyor:

  1. Mevcut piyasa durumu: Haberleri, olayları ve topluluk tartışmalarını takip edin. Bu bilgi piyasa trendini etkileyebilir.
  2. Ticaret araçları nasıl çalışır: Temel teknik analizi ve grafiklerin nasıl okunacağını anlayın.
  3. Ticaret sinyallerini okuyun ve alım satımın zamanlamasını kavrayın: Doğru ticaret stratejisini oluşturmak için grafikteki ticaret modellerini ve hareketlerini analiz edin.

Yatırım Sırasında Nelerden Kaçınmalıyım?

  1. Duygusal yatırım ve disiplinli yatırım: Duygusal yatırım çok yaygındır, ancak kendi durumunuzu görmezden gelir ve kör olursanız, sonunda paranızı kaybedersiniz. Başarılı yatırımcılar, duygularını nasıl kontrol edeceklerini ve ticaret stratejilerine bağlı kalmayı öğrenirler.
  2. Stop-loss ve take-profit ayarlamayı unutmayın: Stop-loss veya take-profit olmadan ticaret, ara vermeden araba kullanmak gibidir. Tüm yatırımcılar için, Stop-loss ve take-profit ayarı, karlarını maksimize edebilir. Hala bir pozisyon olduğu sürece, bir sonraki emri açmak her zaman kolaydır.
  3. Çok büyük pozisyonlarla ticaret yapmak: Acemiler, aşırı kar elde etme umuduyla kendi sınırlarını aşan pozisyonlara yatırım yapma eğilimindedir ve piyasa dalgalandığında hemen piyasadan çıkarlar. Net bir hedef belirlediğiniz ve ticarette risklerinizi tanımladığınızdan emin olmanın en iyi yolu budur.

Yeni Başlayanlar Olarak Kripto İşlemleri İçin Bir Platform Nasıl Seçilir?

Kripto para birimleri kadar çok borsa var ve bunların bazıları kötü niyetli olabilir. Bazı kötü borsalar, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın makul olmayan ücretler talep edebilir.

Aslında, mümkün olan en kısa sürede piyasa ve ticaret kurallarına aşina olmak istiyorsanız, bir demo hesapla işlem yapmak iyi bir yardımcı olabilir. Bir demo hesapla, ticaret kurallarına aşina olan ticaret stratejilerini uygulayabilir ve piyasaları analiz edebilirsiniz. Başarılı yatırımcılar her zaman piyasayı analiz etmeyi öğrenen, piyasa haberlerini yakından takip eden ve farklı stratejiler denemeye devam eden kişilerdir.

Kripto Para Birimlerinden Para Kazanmak İçin Kolay Bir Ticaret Yöntemi Var mı?

Aslında bu sorunun cevabı hem “evet” hem de “hayır”. Bunun nedeni, piyasanın “şimdiki zamanda” piyasayı takip edenlere her zaman para kazanma fırsatı sunması. Aslında yeni başlayanlara rehberlik eden ve yardımcı olabilecek ticaret stratejilerini kopyalayan bazı platformlar var.

Bexplus, demo hesabı ve kopya işlemleri sağlayan profesyonel bir kripto para birimi ticaret platformu olarak tanımlanıyor. Eşsiz kopya ticareti, piyasaya yeni giren yatırımcılara tecrübe kazanma fırsatı verir. Deneyimli kişilerden gelen yatırım emirlerini kopyalamanıza ve ayrıca emir kopyanızın oranını özelleştirmenize, stop-loss ve take-profit ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca kopyalanan emri istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Neden Bexplus?

Bexplus, ABD FinCEN MSB (Para Hizmetleri İşletmesi) tarafından akredite edilmiş bir kripto vadeli işlem platformu olarak tanımlanıyor. BTC, ETH, ADA, DOGE, XRP gibi çeşitli ticaret çiftlerinde 100x kaldıraç vadeli işlem ticareti sunar. Bu arada KYC’ye gerekliliği de bulunmuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türkiye’nin İlk Müzik NFT Launchpad’i Rock’n’Verse NFT Summit İstanbul’da!

Sonrakini Oku

Bitcoin Tehlikeli Sularda: Tarih, Tekerrür Edecek mi?

Bir Cevap Yazın