Prens Charles’dan Umut Veren Blockchain Yorumu

Birleşik Krallık‘ın kraliyet üyesi Prens Charles, şüphesiz dünyanın en ünlü kişilerinden birisi olarak bilinmekte. Prens Charles geçtiğimiz 7 Mayıs tarihinde gazetecilerle olan bir karşılaşmasında kendisine sorulan blockchain sorusuna oldukça olumlu ve beklenmeyen bir yanıt verdi.

Prens, bir gazetecinin ”Bitcoin’ler hakkında, Blockchain, kripto para birimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna ilk başta şaşırmış bir yüz ifadesi  ile karşılık verse de daha sonra şunları ifade etti:

”Blockchain… çok ilginç bir gelişme.”

İngiltere hükümeti kripto para birimlerine karşı olumsuz bir tutum takınsa ve bunlar zaman zaman sert kanunlarla düzenlemeye çalışsa da, görünüşe göre kraliyet ailesinin blockchain ve kripto paralara olan bakış açısı biraz daha yumuşak.

Prenses’ten Blockchain Yorumu

Kraliyet ailesinin blockchain’e olan ilgisi sadece Prens Charles ile sınırlı değil. Daha önce sizlerle paylaştığımız bir haberde de belirttiğimiz üzere, Birleşik Krallık Prensesi Eugenie, insan kaçakçılığını önleme açısından blockchain teknolojisi ve telefon uygulamalarının kullanılabileceğinden ve bunların faydalarından söz etmiş ve yeni yeni gelişmekte olan bu devrimsel teknolojinin İngiltere içerisinde yeniden mercek altına alınmasını sağlamıştı.

Blockchain temel olarak kripto para birimlerinin alt yapısındaki teknoloji olarak bilinse de, çok fazla sektörde şimdiden çok fazla firmaya ve alana ulaşmayı başardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“SEC İşleri Ağırdan Aldığı İçin Kripto Para Sektörü Gelişemiyor”

Sonrakini Oku

Paypal’ın Finansal İşler Müdürü’nden Kripto Para Açıklaması

Bir Cevap Yazın