Premier Lig Takımı Bitcoin Reklamı Aldı!

Kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin (BTC) sadece finans piyasasında değil aynı zamanda çeşitli sektörlerde de ciddi bir kullanıcıya ve kullanıma ulaşmayı başardı.

Dünyanın en büyük takımlarından birisi olan Atletico Madrid bile geçtiğimiz tarihlerde kendi kripto para birimini piyasaya süreceği haberi ile gündeme geldi. Atletico Madrid’den önce ise Juventus gibi birçok takım kripto para birimleri ile ilgili çeşitli hamleler yaptı ve yapmaya da devam ediyorlar.

Şimdi ise Premier Lig’in popüler takımlarından birisi olan Watford FC, yeni sezonun formasında Bitcoin logosunu taşıyacağını açıkladı. Formanın pazı kısmında Bitcoin’in ünlü ‘B’ sembolü yer alacak ve bu aslında bir kripto para bahis platformu ile yapılan sponsorluk anlaşmasının bir sonucu. Sportsbet.io isimli firma ile yapılan anlaşma gereği Watford FC sattığı forma gibi çeşitli ürünler için de Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Bitcoin’in Tanınırlığını Arttırmak Hedefleniyor

Yayınlanan resmi bildiriye göre logonun direkt olarak takımın formasına eklenmesinin en büyük nedeni, Bitcoin’in tanınırlığını arttırmak ve insanları kripto para birimlerini kullanmak konusunda eğitmek. Başarılı futbol ekibinin forma sponsoru olan Sportsbet.io’nun başkanı Justin Le Brocque verdiği demeçte kripto paralar sayesinde elde ettikleri kazancı, kripto para topluluğu için harcadıklarını vurguladı.

Bundan kısa bir süre önce de ABD’li NBA ekibi Dallas Mavericks Bitcoin’i maç biletleri ve ürünler için ödeme yöntemi olarak belirlediğini açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase Bir IEO Platformu Mu Başlatıyor?

Sonrakini Oku

Bitcoin Cash Vadeli İşlem Sözleşmesi Mi Geliyor?

Bir Cevap Yazın