Popüler Spor Otomobil Devinden NFT Hamlesi! Büyük Ortaklığı Duyurdu

Araba üreticisi McLaren Automotive, resmi metaverse iş ortağı olarak InfiniteWorld’ü seçti. McLaren Automotive, InfiniteWorld ile kurduğu bu ortaklığın sonucunda McLaren’in lüks arabalarına dayanan, değiştirilemez token (NFT) koleksiyonu başlatmayı planlıyor.

McLaren, NFT Koleksiyonunu Başlatıyor

McLaren Automotive, müşterilerinin dijital deneyimini geliştirmek için InfiniteWorld ile ortaklık kurdu. Ünlü İngiliz spor otomobil markası McLaren, bu ortaklıkla birlikte lüks süper otomobillerinin değiştirilemez token’larını (NFT) oluşturmayı hedefliyor.

InfiniteWorld, markaların tüketicilerle etkileşim kurmak ve dijital varlıklarını daha da genişletmek için sanal bir ekosistem oluşturmasına yardımcı olmak için NFT ve meta veri tabanı altyapısı sağlar.

Öte yandan InfiniteWorld, Aralık ayında özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Aries I Acquisition Corp ile 700 milyon dolarlık bir birleşme yoluyla halka açılma planlarını duyurdu. Yeni kurulan kuruluş, “JPG” kodu altında Nasdaq’ta işlem görecek.

McLaren’in Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Gareth Dunsmore yeni girişim hakkında şunları söyledi:

Bu heyecan verici yeni ortaklık, McLaren pazarında bir dizi dijital içerik oluşturmak ve sunmak için Infinite World’ün önde gelen uzmanlığından yararlanacak.

Bu, McLaren’in İlk Hamlesi Değil

McLaren Automotive, kendi NFT koleksiyonunu çıkartmak için kurduğu ortaklığı duyursa da bu, McLaren Automotive’in ilk NFT hamlesi değil. Örnek vermek gerekirse, McLaren Racing, Haziran 2021’de Tezos blok zincirinde bir NFT platformu başlattı. Ayrıca, daha sonra hayranlara kendi dijital yarış arabası NFT’lerini oluşturma seçeneği sundu.

McLaren’in Tezos ile halihazırda bir anlaşması olmasına rağmen, bu anlaşma, grubun ayrı bir yan kuruluşu olan McLaren Racing ile yapıldı. Yüzeyde, lüks fütüristik görünümlü arabalar ve NFT‘ler için hedef kitle arasında iyi bir örtüşme var gibi görünüyor.

Ancak markanın itibarı göz önüne alındığında, tasarım konusunda seçici davranmaları oldukça muhtemel. Olumsuz Bitci deneyimine katlandıktan sonra, McLaren’ın durum tespiti yapmak için biraz zaman harcamış olabileceği düşünülüyor.

Bu arada Red Bull yarışları, kripto borsası Bybit ile 150 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladı, Scuderia Ferrari, Velas blockchain ile ortaklık kurdu ve Lamborghini uzay araştırmalarıyla bağlantılı bir NFT başlattı.

Ünlü İngiliz spor otomobil markası, spor otomobillerinin değiştirilemez token’larını (NFT) üretmek için yeni bir ortaklık kurdu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Arthur Hayes Açıkladı: Bu Gelişme Bitcoin’i 1 Milyon Dolara Çıkarabilir!

Sonrakini Oku

Büyük Oyun Firmasının NFT MarketPlace Tarihi Belli Oldu!

Bir Cevap Yazın