Popüler sohbet uygulaması LINE, kendi kripto para borsasını başlatıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması LINE, bugün yaptığı açıklamada 600 milyon kayıtlı, aylık 200 milyon aktif kullanıcısı için bir kripto para borsası başlatacağını duyurdu.

Dünyanın en popüler sosyal mesajlaşma uygulamalarından biri olan LINE, bugün 600 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı ve aylık 200 milyon aktif kullanıcısı için kendi kripto borsasını başlatacağını duyurdu.

LINE’ın bugün yaptığı resmi açıklamaya göre, şirketin yeni kripto para borsası için başvuru belgesi, şu anda Japon regülatörlerinin önünde.

Açıklamada, “Dijital para birimleri, krediler ve sigorta işlemleri için bir ortam da dahil olmak üzere çeşitli mali hizmetler sunmak” için bir temel oluşturacak LINE Financial adında yeni bir şirket kurulduğu kaydedildi.

Uygulama içi kripto para borsası, LINE’ın var olan uygulama içi mobil ödeme hizmeti olan LINE Pay’i tamamlayacak. LINE Pay’in bugüne kadar yaklaşık 40 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Japonya, 2017 yılında kripto para borsaları için bir lisanslama şeması kullanmaya başladı. Hükümet, şimdiye dek 16 borsaya resmi onay verdi.

Telegram da tarihin en büyük kripto para arzına hazırlanıyor

LINE’ın bu hamlesinin bir başka popüler mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın kendi kripto parasını çıkaracağı haberlerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

 

Kaynak: Uzmancoin

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Wall Street yatırımcısı Tom Lee’ye göre şimdi altcoin almak için iyi bir zaman

Sonrakini Oku

Kripto ülkesi : İsviçre, kripto para birimlerini ICO cenneti olarak kucaklıyor

Bir Cevap Yazın