Popüler Şaka Para Birimi, Almanya’nın Önde Gelen Futbol Kulübüyle Ortaklık Kurdu

Popüler şaka para birimi Shiba Inu‘dan ilham alınarak geliştirilen kripto para birimi Baby Doge, Alman futbol kulübü TSG Hoffenheim ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Baby Doge, Alman Futbol Kulübü İle Ortaklık Kurdu

Şaka para birimleri herhangi amaca sahip değilken günümüzde birtakım büyük işlere imza atmanı başarabiliyor. Öyle ki Shiba Inu‘dan ilham alınarak geliştirilen şaka para birimi Baby Doge, yeni bir ortaklığa imza attığını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak kulüp, Baby Doge ekibiyle birlikte, bir değiştirilemez token (NFT) koleksiyonu geliştirmek için çalışacak.

Ayrıca tüm iç saha maçlarında saha çevresindeki LED panolarda Baby Doge’un reklamı yapılacak. Buna ek olarak Hoffenheim ve Baby Doge da ortak markalı içerikler oluşturmaya başlayacak.

Baby Doge LLC’nin proje yöneticisi Mike Watson, Hoffenheim’ı “ileriye dönük” ve “teknoloji odaklı” bir kulüp olarak tanımladı. Ortaklığın, Almanya’nın en iyi profesyonel futbol bölümü olan Bundesliga’nın bir parçası olacağından, projenin Avrupa Birliği içindeki varlığını genişleteceğini söyledi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Toplum merkezli bir proje olarak küresel erişimimizi genişletmek ve ayrıca Baby Doge’un faydalarımızı sergilemesini ve kendimizi spor dünyasında bir oyuncu olarak kurmasını sağlayacak birinci sınıf organizasyonlarla stratejik ortaklıklar kurmaya çalışıyoruz.”

1945 yılında kurulan futbol kulübü Hoffenheim, 2017-2018 sezonunda Bundesliga’da üçüncülük elde ederek ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde etti.

Baby Doge, en son anlaşmasıyla Floki Inu’yu geride bıraktı. Elon Musk‘ın Shiba Inu köpeğinden ilham alan kripto para birimi, Bayer 04 Leverkusen, Lazio FC ve Kerela Blasters dahil olmak üzere çok sayıda önemli futbol kulübüyle ortaklık kurdu.

Bununla birlikte daha önce de belirttiğimiz gibi blockchain platformu Tezos, İngiliz futbol devi Manchester United ile büyük bir sponsorluk anlaşması yaptığı duyurdu.

Baby Doge’un Rallisi Sönüyor

Baby Doge Coin (BabyDoge), Shiba Inu’dan ilham alınarak anonim geliştiriciler tarafından oluşturulan Binance Akıllı Zincir tabanlı bir şaka para birimidir.

En büyük meme paraları olan Shiba Inu ve Dogecoin‘den farklı olarak Baby Doge, Ocak ayının başlarında fiyatı iki katından fazla artmasıyla yıla büyük bir başarıyla giriş yaptı.

Ancak token, kripto piyasasında yaşanan düşüşlerle birlikte piyasanın geri kalanını takip etti ve Ocak ayı sonlarında hızlı bir düşüş başlattı. Baby Doge, yaşanan son düşüşle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesinden %43.3 oranında bir gerileme kaydetti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Amerika ve Çin Arasında Kripto Para Savaşı! Senatör Pat Toomey Açıklamalarda Bulundu!

Sonrakini Oku

Yatırımcılar Dikkat: Bu Seviyeler ve Gelişmeler Bitcoin Fiyatı İçin Çok Önemli!

Bir Cevap Yazın