Popüler NFT Koleksiyonu Kendi Kripto Para Birimini Duyurdu! Bu Altcoin Yüzde 218 Arttı

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club koleksiyonuna bağlı ‘ApeCoin’, planlanan topluluk airdrop’u ile piyasaya çıkıyor. Geçtiğimiz gün, Bored Ape Yacht Club (BAYC) tarafından yapılan açıklama ile birlikte ApeCoin’in duyurusu yapıldı.

Popüler NFT Koleksiyonu ApeCoin’i Duyurdu

Yuga Labs, bugün “tüm yeni ürün ve hizmetler için birincil token” olacak olan ApeCoin adlı bir kripto para biriminin duyurusu ile Bored Ape Yacht Club değiştirilemez token (NFT) serisi etrafında daha geniş bir medya imparatorluğu kurmaya yönelik bir sonraki adımını attı.

ApeCoin (APE), Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte sabahın erken saatlerinde duyuruldu.

ApeCoin’in ilk kullanımı oyun içi para birimi olarak olacak, ancak Yuga Labs’ın oyunlarının sınırlarının ötesinde kullanılabilecek bir şey olarak tanıtılıyor. Yarından itibaren, nWay’in de sahibi olan Animoca Brands‘in bir oyunu olan Benji Bananas’ta desteklenecek.

BAYC’nin yaptığı açıklamalara göre, söz konusu token’ları dağıtmak için bir airdrop gerçekleştirilecek. BAYC, airdrop hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Toplam ApeCoin arzının %62’si, bir kısmı (toplam arzın %15’i) yarın 08:30 ET’den itibaren talep edilebilecek olan ApeCoin topluluğuna tahsis edilmiştir. BoredApeYC NFT sahiplerine toplam ApeCoin arzı sağlanacaktır.

Yakında, Herkese Açık Olarak İşlem Görmeye Başlaması Bekleniyor

Bored Ape Yacht Club (BAYC) tarafından yapılan açıklamaların devamında ise “Ape olmak isteyen diğer herkes için: ApeCoin herkese açık olacak ve yakında büyük kripto borsalarında işlem görmeye başlaması bekleniyor” şeklinde bir ifadeye yer verildi.

ApeCoin’in resmi web sitesinde, Sound Ventures Maaria Bajwa, Reddit‘in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Animoca markalarının kurucu ortağı Yat Siu, FTX girişim ve oyun başkanı Amy Wu’dan oluşan DAO’ya bağlı bir “özel konsey” veya yönetim kurulu hakkında bilgiler yer alıyor.

Yüzde sekiz veya 80 milyon token, Yuga Labs’ın dört kurucusuna tahsis edilecek. Kilitlemelerle birlikte diğer tahsisler, “katkıda bulunanlara”, Yuga Labs’ın yanı sıra Jane Goodall Legacy Foundations’a yapılacak.

APEcoin Fiyatı %218 Arttı

BAYC’ın bu duyurusunun ardından Bored Ape Yacht Club ile bağlantılı olmayan APEcoin adlı bir altcoin fiyatı 24 saat içerisinde %218’lik bir artışa imza attı.

Öyle ki fiyat 0.16 dolar seviyelerinde işlem görürken ani bir artışla birlikte 0.51 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Finans Borsasından NFT Hamlesi: Bu Platform Çatısı Altında NFT Platformu!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Kripto Paralar Bu Ülkede Yasal Hale Geldi!

Bir Cevap Yazın