Popüler Kripto Para Borsası Binance Tarih Verdi! Bu Ülkedeki Faaliyetlerini Durduruyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Singapur’da kripto para borsası işletmek için başvuru yaptığını açıklamıştı. Bugün gelen habere göre Binance, faaliyetlerini Singapur’dan çekmeye hazırlandığını duyurdu.

Binance Singapur’dan Çekiliyor

Popüler kripto para borsasının Singapur kuruluşu Binance Asia Services Ltd., bir kripto borsası işletmek için yaptığı lisans başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Bununla Binance, Singapur Para Otoritesinin (MAS) düzenleyici denetimi altında düzenlenmiş bir kripto borsası işletmek için artık ek çaba göstermeyecek. Borsa, Bloomberg’e verdiği demeçte, kripto ticaret platformu Binance.sg‘nin Şubat 2022’ye kadar operasyonlarını sonlandıracağını söyledi.

Dolayısıyla alınan bu karar aynı zamanda Binance‘in küresel merkezi olarak ortaya çıkan Singapur’un uzun süredir devam eden spekülasyonlarını da sona erdiriyor. Şirket ayrıca kararın “küresel olarak stratejik, ticari ve gelişimsel hususlar” dikkate alınarak verildiğini belirtti.

Binance Singapur CEO’su Richard Teng, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg‘yi kapatma kararımız hafife alınmadı. Binance Asya Hizmetlerine devam eden yardımlarından dolayı Singapur Para Otoritesine minnettarım ve birlikte çalışmak için gelecekteki fırsatları dört gözle bekliyoruz.”

Bunun yerine Binance Asia, operasyonlarını blok zinciri teknolojisine odaklayacağını belirtti. İlginç bir şekilde, Singapur’dan çıkış kararı, Binance’in Singapur merkezli Hg kripto borsasında %18 hisse satın almasından sadece bir hafta sonra geldi.

Binance’in Küresel Planları

Bu yıl çok sayıda düzenleyici eleştiri alan Binance, küresel operasyonlarını düzene sokuyor gibi görünüyor. Kripto borsasının küresel bir merkezinin olmaması, dünya çapındaki yatırımcıları rahatsız etti.

Binance CEO‘su Changepeng Zhao, son röportajı sırasında İngiltere’deki işlerini yeniden inşa etmek için çalıştıklarını belirtti ve şöyle söyledi;

“Orada tamamen yeniden nişanlandık. Kurumsal yapılarda, ürün tekliflerinde, dahili süreçlerimizde ve düzenleyici kurumlarla çalışma şeklimizde çok sayıda önemli değişiklik yapıyoruz. Birleşik Krallık’ta varlık göstermeye devam etmek ve Birleşik Krallık kullanıcılarına tam lisanslı ve tam uyumlu bir şekilde hizmet vermek istiyoruz”

Son iki yıldır Singapur’da bulunan Zhao, Binance’in nihayet nereye taşınmayı planladığına dair karışık sinyaller gönderiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türk Kripto Para Borsasından Milyon Dolarlık Vurgun! İşte Detaylar

Sonrakini Oku

Bu Altcoin Piyasa Değeri Sıralamasında Tırmanmaya Devam Ediyor: Hedef Beklentileri

Bir Cevap Yazın