Popüler İsimler Destekliyor, Dogecoin Yükseliyor: DOGE Fiyat Hareketleri

Sosyal medya fenomenleri ve popüler isimler Dogecoin Fiyatını desteklemeye devam ediyor ve bu sayede DOGE’nin son 24 saat içinde %12’nin üzerinde artış yaşadığı görülüyor.

Dogecoin Fiyat Performansı

Başlangıçta bir şaka coin’i olarak yaratılan kripto para birimi Dogecoin, şimdi neredeyse 46 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve altıncı en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Son bir haftada %24,5 yükseliş yaşayan Dogecoin bu performansı ile en iyi performans sergileyen ikinci kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Dogecoin’in hemen önünde ise %24,8 artış yaşayan Bitcoin Cash (BCH) bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre, Elon Musk da dahil olmak üzere 1 milyona yakın takipçisi olan anonim Twitter hesabı WSB Chairman, Dogecoin’i destekleyen paylaşımlar yaptı ve DOGE fiyatındaki artış bu tweet’ler ile hemen hemen aynı zaman denk geldi. Bu noktada bu hesabın Ocak GameStop çılgınlığını başlatan Reddit forumu olan r / WallStreetBets ile ilgisi  olmadığını belirtmek gerekiyor.

 WSB Chairman ilk olarak 31 Ocak’ta “Dogecoin hiç 1 dolar oldu mu?” tweet’ini paylaştığında popüler olmuştu. Elon Musk’ın da beğendiği bu tweet sayesinde hesabın takipçi sayısı bir haftada 12.000’den 750.000’e çıktı.

WSB Chairman bugün paylaştığı tweet’te ise “Doge hakkında çok düşünüyorum. Topluluk o kadar güçlü ki, gelecekte bu şeyin meşru bir kripto para birimi olarak tanınmaması için hiçbir sebep yok.” sözlerini kullandı.

Dogecoin Destekleri

Yatırımcı ve NBA takım sahibi Mark CubanDogecoin‘in en büyük destekçileri arasında yer alıyor. Cuban yaptığı son açıklamalarda, “Dogecoin en iyi yatırım seçeneği olmasa da DOGE almak piyango oynamaktan daha iyi, aynı zamanda kripto para birimlerini kullanmayı öğrenmenin de bir yolu.” sözlerini kullanmıştı.

Bir YouTube komedyeni olan Remy Munasifi de Dogecoin destekçileri arasında yer alıyor. Munasifi, Perşembe günü bir medya kuruluşu olan ReasonTV için Dogecoin’i destekleyen bir rap videosu yayınladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Başarılı CEO’dan Bitcoin Tahmini: “Bu Çılgınca Gelebilir Ama Gerçekleşecek”

Sonrakini Oku

1 Milyar XRP’nin Daha Kilidi Açıldı, Ripple ve Borsalar İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Bir Cevap Yazın