Popüler İçerik Platformu Duyurdu! Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Önde gelen Bitcoin (BTC) ödeme işlemcisi OpenNode, içerik platformu Substack‘in zincir üzerinde ve Lightning Network’ü kullanarak Bitcoin ödemelerini kabul etmesine olanak sağlamak için Substack ile ortaklık kurdu.

Yayıncılık Platformu Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Ediyor

OpenNode tarafından gün içerisinde yapılan bir duyuru ile birlikte “yazarların ve yayınların Bitcoin ile ödeme almasını kolaylaştırmak için” Substack ile ortaklık kurduğunu duyurdu. OpenNode ve Substack’in bildirisine göre, entegrasyon şu anda yalnızca platformdaki “belirli bir kripto odaklı yayın grubu” için geçerli olacak.

Yazarların içeriklerini doğrudan okuyuculara göndermelerini sağlayan yayıncılık platformunun Substack’in 500.000’den fazla ücretli abonesi bulunuyor. Ayrıca platformdaki en popüler yazarların yıllık kazançlarının ise altı rakamlara kadar ulaştığı bildiriliyor.

Yayıncılar Kazançlarını Bitcoin’de Tutabilecek

Kurulan ortaklıkla birlikte Substack okuyucuları, bu içeriklere Bitcoin (BTC) ile ödeme yaparak ulaşabilecekken yazarların da kazançlarını Bitcoin olarak tutmasına izin verilecek.

Substack ürün tasarımcısı Nick Inzucch, ortaklık sonrasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“İlerleyen süreçte platformdaki diğer içerik üreticilerine de  “daha ​​fazla esneklik ve özgürlük” vermek amacıyla kripto ödeme teklifini genişletebiliriz.”

Analist Willy Woo ve Kraken büyüme lideri Dan Held de dahil olmak üzere kripto para camiasının önde gelen birkaç ismi Substack’ı hali hazırda kullanıyor.

2017 yılında kurulan Substack, risk sermayesi şirketleri Andreessen Horowitz, Y Combinator, Fifty Years tarafından desteklenmektedir. Andreesen Horowitz liderliğindeki Mart ayındaki bir finansman turunun ardından, platformun yaklaşık 650 milyon dolarlık bir değerleme olduğu bildiriliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

PRIVATE KEY (ÖZEL ANAHTAR) NEDİR VE NASIL SAKLANMALIDIR?

Sonrakini Oku

Bitcoin 50.000 Dolar Sınırında: BTC Yatırımcıları Şimdi Ne Yapmalı?

Bir Cevap Yazın