Popüler Analist: Bu Seviye Bitcoin’in (BTC) Kaderini Belirleyecek! Düşüş mü, Yükseliş mi?

Popüler kripto para analisti ve trader Justin BennettBitcoin‘in yılın geri kalan kısmında nasıl bir performans sergileyeceği hakkında birtakım açıkalamalarda bulundu. Bennett, bu fiyat seviyesinin yılın geri kalanında BTC‘ye ne olacağını belirleyebileceğini söyledi.

Bitcoin’in Kaderi Bu Seviyeye Bağlı

Tutarlı tahminleri ile bilinen popüler kripto stratejisti, Twitter’dan yaptığı paylaşımla 67.000 takipçisine Bitcoin için 40.000 dolar aralığında bir düzeltmenin mantıklı göründüğünü ve BTC bu seviyeye ulaştıktan sonra ne olursa olsun çok şey söyleyebileceğini düşündüğünü belirtti.

“Haftalık 40.000 dolarlık ana seviyeye geri çekilme burada çok mantıklı. Bu olacağı anlamına gelmiyor ama dikkate alınması gereken bir senaryo.”

Haftalık grafiğe bakıldığında Bennett, Bitcoin’in yerel bir zirve oluşturduğu Nisan ayına benzer bir model gösterebileceğini öne sürüyor.

“BTC ayrıca Temmuz ayında yükseliş dolu bir hafta’nın ardından dibe vurdu.”

Geçtiğimi günlerde yaşanan sert düşüşten sonra analist, BTC’nin büyük olasılıkla, önde gelen kripto varlığının 2021’in geri kalanı için BTC’nin kaderini belirleyebilecek bir karar verebileceği çok önemli bir fiyat seviyesine sıçrayacağının altını çiziyor.

“39.300 dolar, gittiğimizi düşündüğüm yer. Oradan, muhtemelen daha yüksek mi yoksa daha düşük bir zirve mi alacağımıza karar vermek için 48.000 dolar ve 49.000 dolara bir sıçrama gerçekleşebilir. Ardından Bitcoin, daha düşük bir dip veya daha yüksek bir zirve gerçekleşip gerçekleşmediğini yılın geri kalanında söyleyecektir.”

Analist: “Ethereum’daki Düşüş Bir Ayı Tuzağı”

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum‘a da bakan Bennett, bu haftaki keskin düşüşün sadece bir ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için önemli bir direnç alanının üzerinde bir kapanışa ihtiyaç olduğunu söyledi. Analist, 3.300 dolarlık alanın ETH‘yi daha fazla düzeltmeye karşı savunmasız bıraktığının da altını çizdi.

ETHUSDT paritesinin Salı günkü satışın yanlış bir kırılma/ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için 3.550 – 3.700 dolar bölgesinin üzerinde kapanması gerekiyor. O zamana kadar, 3.330 dolarlık destek seviyesi, 2.900 dolarlık açılış seviyesinin altında bir kapanışla ortaya çıkıyor.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

1000 Dolar Yatırım Yapanların Tam 120.000 Doları Oldu! Kripto Fırsatları Zengin Etti!

Sonrakini Oku

Kripto Paralara Bir Darbe de Hindistan’dan Geldi! Ödemeler Engellendi

Bir Cevap Yazın