Pompliano, Gelecekte İnsanların Neden Bitcoin’e Yöneleceğini Açıkladı!

Kripto para birimleri ilk piyasaya giriş yaptıkları yıldan beri inanılmaz bir değişim yaşasalar da, hala dünyanın dört bir yanında bunları hiç duymamış ve kullanmamış milyarlarca insan mevcut. Değişimin tam olarak ne zaman gerçekleşeceği ve kripto paraların bütün dünyaya yayılacağı bilinmese de, ünlü Bitcoin (BTC) yatırımcısı Anthony Pompliano gelecekte kesinlikle itibari paradan çok kripto para kullanılacağını vurguladı.

27 Eylül tarihinde CNBC’nin Squawk Box programına konuşan Pompliano, insanların gelecekte Bitcoin seçmelerine neden olacak en büyük nedenin, hükümetlerin bunu kontrol edemeyişi olacağını dile getirdi.

”İnsanlar, devletlerin kontrol edemeyeceği para birimlerine yönelecekler.”

İnsanlar Neden Bitcoin Almalı?

Bitcoin’in, dolar ve diğer itibari paralar dijital olduktan sonra nasıl hala bir değer saklama aracı olarak kalacağı sorusuna yanıt veren başarılı yatırımcı, insanların dolar dijital olsa bile ilk tercih olarak kontrol edilemeyen, maniple edilemeyen ve sansürlenemeyen bir para birimini tercih edeceklerini düşündüğünü açıkladı.

Daha sonra Çin’in kendi dijital para birimini geliştirmesine yönelik atıfta bulunan Pomp, ABD hükümet yetkililerinin yerinde olsa yapacağı ilk işin doları tokenleştirmek olacağını da aktardı. Pomp’a göre bütün paralar eninde sonunda dijitalleşecek ve rekabet farklı para politikaları arasında yaşanacak.

Morgan Creek kurucu ortağı Pomp, bundan birkaç hafta önce yaptığı açıklamada Bitcoin’in fiyat olarak 20.000 dolar rekorundan uzakta olmasına rağmen temelleri açısından her geçen gün güçlendiğini ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee, Binance’i Eleştirdi

Sonrakini Oku

Ripple Bir Ödeme Platformunu Satın Aldı!

Bir Cevap Yazın