Pompliano: Bitcoin’in Temelleri Güçleniyor!

Morgan Creek Digital’in kurucu ortaklarından birisi olan ve aynı zamanda ünlü bir Bitcoin (BTC) boğası şeklinde de tanınan Anthony Pompliano, yeni ortaya attığı bir iddia ile tartışmalara yol açtı.

Sık sık CNBC ekranlarında görünen Bitcoin yatırımcısı geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile Bitcoin’in temellerinin her geçen gün daha da güçlendiğini ve güçlenmeye devam edeceğini ifade etti.

BTC Hash Rate’i Tartışma Yarattı

Pompliano’nun gönderisi birçok kişinin ilgisini çekti ve bunu haklı bulanlar olduğu gibi, Pomp’u eleştirenler de oldu. Pompliano’nun takipçilerinden birisi kendisine katıldığını ifade ederek Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığı zamanlardaki hash rate’inin 8 kat üstüne çıktığını ve ağın artık 8 kat daha güçlü olduğunu ifade etti.

Başka bir kullanıcı ise Bitcoin’in aslında sanıldığı kadar olumlu bir gelişme elde etmediğini ifade ederek konu hakkında şunları belirtti:

”Bitcoin yavaş, pahalı, Çin tarafından kontrol ediliyor, kirliliğe yol açıyor, enerji israfı yapıyor, kömür madenciliğinden enerjisini karşılıyor, tek bir kişi/hükümet 21 milyonluk maksimum arzın 1 milyonuna sahip, kitleler için ölçeklenebilir olmamakla birlikte ilk blockchain ağı da en iyi blockchain ağı değil.”

Pompliano söz konusu iddiaya yanıt vermese de, geçtiğimiz haftalarda BTC için son noktaya gelindiğini açıklamıştı.

 
Kaynak: Cointurk
 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD, Kuzey Korali Hack Gruplarına Yaptırımlar Uyguluyor

Sonrakini Oku

Çarpıcı Gelişme! XRP Hard Fork’a Mı Gidiyor?

Bir Cevap Yazın