Polkadot (DOT), FC Barcelona İle Sponsorluk Anlaşmasına Çok Yakın

Spor sektörü, geçtiğimiz yıl boyunca çok sayıda kripto para sponsorluğu sağladı. FC Barcelona, kulübün resmi forma sponsoru olarak Polkadot ve Spotify arasında seçim yapacak. Yakında bir kripto sponsorluğu daha gelebilir.

Barcelona Polkadot Anlaşması Geliyor Mu?

Dünyanın en popüler futbol ekiplerinden FC Barcelona, Polkadot ile olası bir sponsorluk anlaşmasına oldukça yakın. FC Barcelona’nın forması şu anda Rakuten logosunu taşıyor. Rakuten, Japonya merkezli bir e-ticaret firmasıdır. Barcelona ve Rakuten arasındaki anlaşma Temmuz 2022’de sonra eriyor. Bu bağlamda kulüp için yeni bir sponsor boşluğu bulunuyor.

Barcelona yetkililerinin yakın zamanda yaptığı duyuruda Polkadot blok zincirinin incelenen seçeneklerden biri olduğu belirtildi. Kulüp, Polkadot’un yüksek verimi destekleyen bir blok zinciri olduğunu aktardı. Bunun yanı sıra Spotify kulübün olası resmi sponsor adaylarından biri olarak kabul ediliyor.

Duyuruda iki seçeğin kapsamlı bir şekilde değerlendirileceğini ve Barcelona’nın uzun vadeli hedefleriyle uyumlu olanı seçeceğini belirtiyor. Öte yandan resmi açıklamada şunlar yer alıyor: “Kulüp, uzun vadede en kârlı anlaşmaya varmak adına her teklifi derinlemesine analiz ederek sabırla ilerleyecek.”

Barcelona geçtiğimiz yıl Ownix NFT pazar yeri ile bir ortaklık anlaşması imzalamıştı. Ancak Ownix’in yöneticilerinden biri olan Moshe Hogeg’in dolandırıcılık ve diğer suçlamalar nedeniyle tutuklanmasından sonra kısa bir süre sonra anlaşma iptal edildi.

Kripto Para Platformları Spor Sektöründe İlerledi

Kripto para projeleri, marka bilinirliğini artırmak adına spor sektörüne giriyor. Geçtiğimiz yıl bazı önde gelen kripto firmaları oldukça önemli sponsorluklara imza attı. Binance, Afrika Futbol Konfederasyonu ile resmi olarak anlaşma imzaladı. Öte yandan NBA, Coinbase borsası ile anlaşırken tarihi mabed Staples Center’ın adı Crypto com Arena olarak değiştirildi. FTX borsası Major League Baseball dahil olmak üzere çeşitli spor organizasyonlarında ortaklıklar duyurdu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Topu McDonalds’a Attı: Dogecoin (DOGE) Fiyatı Fırladı

Sonrakini Oku

YouTube CEO’sundan NFT Sinyali! Popüler Platform NFT Çalışmalarını Hızlandırdı

Bir Cevap Yazın