PlanB: 2020 Yılından Sonra Bitcoin 1 Trilyon Dolar Olacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı geçtiğimiz üç ay boyunca güneye doğru ilerlemekte ve 14.000 dolardan ara ara 7.000 dolar bandına kadar geriledi. Analistler ise yaşanan bu devamlı düşüşe rağmen 2020 yılından oldukça umutlu gözükmekte. Önde gelen kripto para analistlerinden PlanB, Bitcoin’in azlığını ve buna olan talebi anlattığı bir modelinde, BTC’nin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını ifade etti.

Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması

 PlanB 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanması ile birlikte üretilebilecek BTC sayısının da azalacağını ve bunun talep konusunda inanılmaz bir yükseliş sağlayacağını vurgulamakta. Bitcoin’in fiyatının böylelikle 55.000 dolara çıkacağını belirten analist, yatırımcılara beklemeleri yönünde de tavsiyede bulundu. Jason Williams da blok ödülü yarılanması için bir seneden az bir süre kaldığını belirterek buna dikkat çekti.

Aslında Bitcoin geçtiğimiz günlerde önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve tam olarak 18 milyonuncu BTC kazıldı. Bitcoin ağında gerçekleşen bu olay ile birlikte kazılacak BTC miktarı 3 milyon adetin altına indi ve hala da inmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tom Lee Bitcoin ETF’si İçin Gerekeni Açıkladı!

Sonrakini Oku

Bitcoin ile Sabit Getiri İmkanı Sunan Şirketler

Bir Cevap Yazın