Piyasaya Güncel Bakış: Ripple (XRP), Avalanche (AVAX) ve Fantom’da (FTM) Son Durum!

Bloomberg tarafından yapılan haberlerde, ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto düzenlemelerine ana hatlarıyla yön verecek bir kararnameyi hafta içerisinde imzalayacağı iddia edildi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haberin etkisi ile birlikte yeniden düşüşe geçerek 37.170 dolar fiyat seviyelerine iğne attı. Ethereum ise anlık olarak 2.445 dolar fiyat seviyelerine dokundu.

Ripple (XRP)

XRP, piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte son 1 haftalık zaman diliminde ortalama %7’lik bir düşüş hareketi kaydetti ve 0,70 dolar destek seviyelerine geri çekildi. Son günlerde birden fazla kez 0,70 dolar destek bandını test eden XRP, kaydettiği düşüş hareketlerine karşın güncel durumda kritik fiyat seviyelerini korumayı başardı. XRP, son 24 saatlik zaman diliminde de Bitcoin’in 37.170 dolar fiyat seviyelerine iğne atmasının ardından yeniden düşüşe geçti ve 0,72 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Avalanche (AVAX)

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kayıpları ve kripto para piyasasının aşağı yönlü bir ivme kazanması ile birlikte AVAX da kritik fiyat seviyelerine geri çekildi. AVAX, hafta içerisinde defalarca kez kritik fiyat seviyelerini test etmesine rağmen 70 dolar seviyelerinde kendinde destek buldu ve kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 72 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Fantom (FTM)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki önemli geliştiricilerden biri olan Andre Cronje ve Fantom’da yazılım mimarı olarak görev alan Andre Nell, kripto ekosisteminden çıkış yapacağını duyurdu. Bu iki ismin görevlerini bırakması ile birlikte geliştiricilerin görev aldığı projelerin kripto para birimlerinde yüksek oranlı düşüşler yaşandı. Bu bağlamda Fantom (FTM), haftalık zaman diliminde ortalama %25 değer kaybetti ve 1,30 dolar güçlü destek seviyesine geriledi. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile de FTM, 1,35 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC ve Ripple Davası Bu Tarihte Bitebilir! Detaylar Netleşiyor!

Sonrakini Oku

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Önemli Metaverse Açıklaması

Bir Cevap Yazın