Piyasada Adeta Kıyım Var!

Kripto para piyasası belki de en kötü günlerinden birini yaşıyor. Tüm kriptolar %10’un üzerinde düşüş sergiliyor. Piyasanın lider ismi Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada %16’nın üzerindeki değer kaybı ile 6.446 dolardan işlem görüyor.

Adeta Ölüm Dalışı

Küresel olayların etkisiyle günlerdir ciddi kayıplar veren kripto para piyasası bugün deyim yerindeyse ölüm dalışı yaptı. Bitcoin’in fiyatı dakikalar içinde 6.500 dolar sınırının altına inerek 1.000 doların üstünde kayıp yaşarken altcoin’ler de çok kötü değer kaybetti.

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum dakikalar içinde %26’nın üzerinde düşüş sergiledi ve daha bu sabah yapılan tahminler yerini buldu 165 doların altı görüldü. Ethereum 144 dolara kadar geriledi.

Ethereum’un yanı sıra yatırımcıların artış grafiğini heyecanla takip ettiği XRP de %20’nin üzerinde bir kayıp verdi ve 0.164 dolar seviyesini gördü.

Öte yandan son zamanların en çok kazandıran kripto para birimleri olan Chainlink (LINK) ve Tezos’da (XTZ) da adeta ayılar intikam aldı ve LINK %30’un XTZ %28’in üzerinde değer kaybetti. Analistler büyük değer kazanan bu iki kripto para biriminde düşün çok sert olabileceğini daha önce dile getirmişti.

Toplam piyasa hacmine bakıldığında ise uzun zaman sonra 200 milyar doların altını gördük ve kripto para piyasası toplam hacmi 180 milyar dolar sınırına kadar geriledi.

İlk 20’deki kripto para birimlerinin ise düşüşleri aşağıdaki şekilde:

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Efsanevi Analistten Korkutan Bitcoin Tahmini: Fiyat Bu Sefer Dibe Mi Gidiyor?

Sonrakini Oku

Bakkt 300 Milyon Dolar Topladı ve Müjdeyi Verdi!

Bir Cevap Yazın