Piyasa Volatil: ETH’da Yeni Rekor Bekleniyor, XRP Ralliye Nasıl Tepki Verecek?

Bugün kripto para piyasası  için oldukça volatil bir gün oluyor ve yatırımcılar hem Bitcoin’in hem de Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoin’lerin önümüzdeki günlerdeki fiyat performansları hakkındaki yorumları merakla takip ediyor. Bazı isimler Bitcoin’in bu seviyeden sonra bir konsolidasyon aşaması gireceğini ve nihayet bir altcoin sezonun başlayacağını, buna da ETH’un öncülük edeceğini düşünüyor.

Ethereum’da Rekor Geliyor Mu?

Bitcoin düşüş trendindeyken görülecek dip seviyeyi doğru bir şekilde tahmin etmesinin ardından popülerlik kazanan piyasanın önemli analistlerinden Smart Contracter, Ethereum’un önümüzdeki ay tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Analistin açıklamalarına göre yaklaşık olarak iki yıl boyunca güç topladıktan sonra Ethereum artık yeni rekor seviyeler imza atmaya hazır. ETH’da çok büyük bir birikim döneminin olduğunu ifade eden analist, “Açıkçası, ETH’de muazzam bir birikim dönemimiz oldu. Birikim dönemi Aralık 2018’den geçen yılın Temmuz ayına kadar sürdü. Ethereum güzel bir yeniden test yaptı ve şimdi sadece yükseliyor.” ifadelerini kullandı.

önemli bir gösterge olarak analistler tarafından sıklıkla tercih edilen Elliott Wave göstergesini yorumlayan Smart Contracter, 5 yükseliş dalgasının tam ortasında ve en yüksek sinyali veren seviyede bulunuyor.

“ETH Roket Gibi Yükselecek”

Ethereum’un roket gibi yükseleceğini düşündüğünü ifade eden analist, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru harekete geçeceğini ve 1.432 dolarlık tüm zamanlar rekorunun önümüzdeki haftalarda kırılacağını ifade ediyor. Ayrıca analist açıklamalarında bir altcoin sezonun başladığını da belirtiyor.

Bunlara ek olarak BTC/ETH işlem çiftini de değerlendiren analist, Ethereum’un yeniden Bitcoin karşısında güç toplamaya başladığını ve bunun da bir boğa sinyali olduğunu dile getiriyor.

XRP Ne Durumda?

Aslında Ethereum şu an için en çok takip edilen kripto paralar arasında yer alsa da Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı kriz sonrasında XRP fiyatı da çok takip edilen kriptolar arasında yer alıyor.

Ripple konusunda piyasanın ikiye bölündüğü görülüyor: Altcoin rallisinin başlaması halinde XRP’nin de payına düşen karı olacağını düşünenler yanında XRP’nin bu sefer ralliden faydalanamayacağını ve belli seviyelerin üzerine çıkacağını ifade eden isimler de bulunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ticaret Bakanlığı, Digikamp Dijital Dönüşüm Programını Resmen Tanıttı!

Sonrakini Oku

Litecoin’in Performansı Göz kamaştırıyor: LTC, Tam Gaz İlerliyor

Bir Cevap Yazın