Piyasa Haftaya Yeşil Başladı: BCH Yüzde 9 Yükseldi!

Kripto paralar ara ara küçük düşüşler sergileseler de 15 gündür yatırımcısını ve ilgilenenleri sevindiriyor. Özellikle 1 Nisan’da Bitcoin’in başlattığı yükseliş dalgası iki haftadır piyasayı etkisi altın almış görünüyor.

Son 24 saatlik artışlara baktığımız zaman ilk 10 kripto para içinde yalnızca bir altcoin’in düşüş performansı gösterdiğini görüyoruz. Tether (USDT) %0,04’lük bir düşü yaşayarak ilk onda kırmızı görünen tek altcoin oldu. Tether bu düşüşün ardından 1.01 dolardan işlem görmeye başladı.

BCH Yatırımcısını Sevindirdi

Bitcoin Cash (BCH) Coinmarketcap sıralamasında ilk onda yer alan tüm kripto paraların içinde yirmi dört saat içinde %9 artarak en iyi performans sergileyen altcoin oldu. Coinmarketcap’te dördüncü sırada yer alan BCH, fiyatını 291 dolar seviyelerinden 305 dolar seviyelerine çıkardı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada altcoin 300,55 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Coinmarketcap’te Bitcoin Cash’in hemen altında beşinci sırada yer alan Litecoin (LTC) de BCH’e yaklaşarak en iyi performansı sergileyen ikinci altcoin oldu. LTC, yirmi dört saat içinde %7,69’lük bir yükseliş sergiledi. LTC bu yirmi dört saat içinde fiyatını 78 dolar seviyesinden 83 dolar seviyesine taşımayı başardı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada LTC, 83,18 dolardan işlem görüyordu.

En İyi Performans: Tezos

Coinmarketcap’te ilk 25 kripto paraya baktığımızda 16. sırada yer alan Tezos’un (XTZ) adeta sıçrama yaparak son yirmi dört saat içinde %17,44 arttığını görüyoruz. XTZ bu süreç içinde fiyatını 0,98 dolar seviyesinden 1,10 dolar seviyelerine kadar çıkardı. Dolayısıyla son 24 saat içinde ilk 25 kripto para içinde bu büyük artışla yatırımcısını en çok sevindiren altcoin XTZ oldu.

Coinmarketcap sıralamasına göre ilk üç kripto para Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın da haftaya artışla başladığını görüyoruz. Bitcoin %2,44 artarak 5.186 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Geçen hafta %8 gibi büyük bir artışla yatırımcısının yüzünü güldüren Ethereum, bu haftaya %3,18 artışla başladı. Piyasa hacmi açısından en büyük üçüncü kripto para olan Ripple ise %1,06 artarak 0,32 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Bir Cevap Yazın