Piyasa Analisti: Bitcoin Hala Yükseliş Trendinde

Bitcoin Halving‘e 8 gün gibi oldukça kısa bir süre kaldı ve bu esnada 9.400 dolara iğne atan BTC/USD işlem çiftinin yaşadığı düşüş yatırımcıların umutlarını kırmaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) 30 Nisan tarihinde 9.400 doların üstüne kadar çıksa da daha sonra bir türlü 9.000 dolar üzerinde tutunamadı ve boğaların güçten düştüğünü gösterdi.

Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %0,70 değer kaybetti ve 8.800 dolardan işlem görüyor. BTC’nin 9.000 doların altında kaldığı müddetçe düşüş trendinde olacağı sanılsa da ünlü analist boğaların hala kontrolde olduğunu belirtti.

Wyckoff Bitcoin’de Hala Boğaların Egemen Olduğunu Belirtti

Kitco’nun önde gelen piyasa analisti Jim Wyckoff, BTC’nin gün içerisinde görülen %5’lik düşüşe rağmen hala boğa trendinde olduğunu belirtti. Wykcoff yayınladığı yeni analizinde Bitcoin fiyatının yatay bir grafik çizmesine rağmen konsolidasyon sonrasında yeniden yükselebileceğini belirtti.

Ünlü analistin yaptığı fiyat tahminine göre BTC şu an için biraz geri çekilme ve çekildiği noktaları doldurma hareketine başladı. Bu da fiyatın önceki yükselişin dip noktası olan 7.700 dolara kadar düşebileceğini ve buradan daha sert bir şekilde yükseleceğini gösteriyor. Ancak yine de Bitcoin’in çok az bir süre kalan Halving’in yaratacağı FOMO etkisi ile hiç düşüş yaşamadan 9.400 dolara hızlı bir yükseliş elde etmesi de mümkün gözüküyor.

Eğer Bitcoin haftalık olarak yine bir önceki haftanın üstünde bir kapanış gerçekleştirirse gerçekten de FOMO’nun başladığı ve fiyatın rekor kıracağı düşünülebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Sinyal Grupları Ne Kadar Faydalı? Analist Uyardı!

Sonrakini Oku

Analist XRP Fiyatını Yorumladı: Sert Düşüş Mü Geliyor?

Bir Cevap Yazın