PewDiePie, Tron ve DLive Reklamı Yaptı!

Dünyanın en çok aboneye sahip YouTube yayıncısı olarak bilinen PewDiePie, geçtiğimiz aylarda merkeziyetsiz canlı yayın platformu DLive ile ortaklık imzaladığını açıklamıştı. DLive’ın bundan kısa süre önce Tron Foundation tarafından satın alınması ise PewDiePie’ı dolaylı yoldan Tron ortağı yaptı.

DLive ve BLive Birleşti

PewDiePie yayınladığı son videosunun giriş kısmında, hem DLive hem de Tron reklamı yapıyor. İlk olarak DLive’ın reklamsız bir video tecrübesi sunduğunu belirten PewDiePie, daha sonra ortaklık kurulan BitTorrent’i ve Tron’u açıklıyor. BitTorrent’in dünyadaki en büyük merkeziyetsiz eşler arası dosya paylaşım sitesi olduğunu söyleyen yayıncı, bunun Tron blockchain ağı tabanlı olduğunu vurguluyor.

DLive’ı satın alan Tron Foundation bunun yakın zamanda BitTorrent’in benzer platformu BLive ile platformları birleştireceğini açıklamıştı. DLive’ın videoları izleyen veya hazırlayan kullanıcılara Limo adında kendi token’lerini vermesi, bu birleştirme sonrasında sadece BTT token’lerinin verilmesi ile değişebilir. Limo token’leri şu an için sadece DLive’ın kendi ekosistemi içerisinde geçerli ve bu da elde edilen token’lerin paraya dönüştürülmesini zorlaştırıyor.

Justin Sun konu hakkında detaylı bir açıklama yapmasa da, DLive’ın bilinirliğini arttırmak için bunu kendi kripto para borsası Poloniex üzerinde listeleme gibi bir adıma imza atabilir. Buna ek olarak Sun geçtiğimiz günlerde “yeni gizli projesini” açıklayarak büyük bir heyecan yaratmaya çalışsa da, bunda başarılı olamadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC 2019 Mart’tan Sonra İlk Büyük Alım Sinyalini Veriyor

Sonrakini Oku

İlk Bitcoin İşleminin Üzerinden 11 Yıl Geçti!

Bir Cevap Yazın