Petrol Fiyatlarında Önemli Artış! Bitcoin Bunu Takip Edecek Mi?

Bitcoin (BTC) aslında bu haftanın başlangıcından beri yatırımcılara iyimser sinyaller verdi ve yükselişin eninde sonunda geleceğinin düşünülmesine yol açtı. Özellikle 2 Nisan akşamında görülen sert yükseliş, BTC’nin birçok kripto para borsasında 7.200 dolar direncini bile kırmasını sağladı.

Lider kripto para birimi daha sonra 6.900 dolara kadar gerilese de hem spot piyasadaki ticari hacmi hem de vadeli işlem piyasasındaki ticari hacmi ile yükselişin gelebileceğine dair sinyaller vermeye devam etti. Bunun yanı sıra bütün piyasaları altüst eden gelişmelerden birisi olan petrol krizinde de değişim yaşanıyor.

Bitcoin, Petrolü Takip Edecek Mi?

Son yılların en düşük seviyelerine gerileyen ham petrolün fiyatı birkaç gün içerisinde %24 gibi önemli bir yükseliş yakaladı. Bitcoin’in tam da petrol piyasasının %30 çakılmasından sonra 8.000 dolar altına inmesi, bu yükselişin BTC’ye de yarayacağının düşünülmesine yol açtı.

Eğer piyasa durumu iyileşirse ve döngü eski haline dönerse, Bitcoin yeniden eski fiyat seviyesine geri dönebilir mi? Aslında petrol fiyatları ile Bitcoin son haftalarda benzer bir fiyat ilişkisine sahip olduklarını gösterseler de, BTC’nin son günlerde sergilediği performans farklı bir şeyin habercisi. 12 Mart tarihinde yatırımcıların panik yapması ile beraber ciddi değer kaybeden BTC, daha sonraları güvenli bir varlık olduğunu yavaş yavaş ispatlamaya başlamıştı. Dün ve bugün görülen yükselişler de bunun sinyalleri olarak biliniyor.

Şimdi piyasa yeniden eski ve iyi haline geri dönerse yatırımcıların BTC yerine başka varlıklara yatırım yapmaları yüksek ihtimal olarak görülüyor. Yine de piyasanın düzelmesini bekleyen ve BTC yatırımı yapmayı hedefleyen birçok yatırımcının olduğu da bir gerçek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analistten Bitcoin İçin 1.000 Dolar Uyarısı!

Sonrakini Oku

Bitcoin Git Gide Normalleşiyor

Bir Cevap Yazın