Peter Schiff: “Sadece Dogecoin (DOGE) Değil Tüm Kriptolar Bir Şaka!”

Euro Pacific Capital Inc.’in CEO’su ve baş küresel stratejisti Peter Schiff, sıklıkla kripto para birimleri ile ilgili yaptığı sert eleştiriler ile gündeme geliyor. Schiff son olarak Dogecoin üzerinden kripto para birimlerini eleştirdi ve tüm kripto para birimlerini bir şaka olarak nitelendirdi.

“Kripto Paraların Hepsi Şaka”

Aynı zamanda Amerikalı bir finans yorumcusu olan Schiff, paylaştığı bir Twitter gönderisinde, “Dogecoin şaka olarak yaratılmış olabilir, ancak tüm kriptolar şakadır.” sözlerini kullandı. Ayrıca Schiff bu şakaya gülmek yerine en sonunda Bitcoin yatırımcılarının ağlayarak kripto paralardan uzaklaşacağını da sözlerine ekledi.

Peter Schiff’in açıklamaları, Dogecoin’in tüm zamanlar rekorunu kırmasından bir gün sonra geldi ve DOGE bir günde %150’den fazla yükseldi.

Tüm bunlara ek olarak Schiff, Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu iddia edenlerin Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi olduğunu kabul etmesi gerektiğini söyledi. Çünkü Schiff’in açıklamalarına göre Dogecoin altından daha iyi performans gösteriyor.

Bu noktada Schiff’in ciddi bir altın savunucusu olduğunu ve sürekli altın ve Bitcoin karşılaştırmalı açıklamalar yaptığını belirtmek gerekiyor.

Dogecoin Fiyatı

DOGE son günlerde gerçekten ciddi bir artış yaşadı ancak artışın sonucu düşüş oldu. Dün 0,45 dolar ile kendi rekorunu kıran ve yeni bir rekora imza atan DOGE, daha sonra düşüşe geçti ve fiyat yükseldiği gibi hızla gerilemeye başladı.

Aslında analistler Dogecoin’de yaşanan her yükselişte yatırımcıları uyarıyor ve düşüşün de yükseliş gibi sert olabileceğini ifade ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FED Başkanı, Kripto Paralar Hakkındaki Sert Söylemlerini Yineledi

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Ağı İçin Kırmızı Alarm: Çin’deki Enerji Krizi Büyüyor

Bir Cevap Yazın