Paypal’ın Finansal İşler Müdürü’nden Kripto Para Açıklaması

Dünyanın en büyük online ödeme servislerinden PayPal’ın Finansal İşler Müdürü (CFO) John Rainey, 7 Mayıs’ta Yahoo Finance’a verdiği röportajda şirketlerinin kripto para sektörüne giriş yapma konusunda şu an için isteksiz olduğunu dile getirdi.

Şirketinin gelecekteki kripto para para planları hakkında konuşan John Rainey, PayPal’ın geçmişte Bitcoin işlemlerine izin verdiğini belirtti ancak popüler kripto para biriminin yüksek volatilitesi nedeniyle daha sonra platformdan çıkartıldığına dikkat çekti. John Rainey şunları kaydetti:

Kripto para ve Blockchain teknolojileri üzerinde aktif olarak çalışan ekiplerimiz var. Gelecekte bir şekilde bu teknolojileri kullanmaya başlayacağız. Ancak şu anda bunun için erken olduğunu düşünüyorum.

John Rainey konuşmasında ayrıca PayPal’ın UBER’a 500 milyon dolar yatırım yaptığını da açıkladı. PayPal ile UBER bu ortaklık kapsamında bir ödeme sistemi geliştirecek ve UBER superapp’ye dönüşecek. “Superapp” kullanıcıların tek bir uygulama üzerinden ulaşım, alışveriş ve ödeme gibi birçok hizmete erişebilmesi anlamına geliyor.

Geride bıraktığımız nisan ayının ortalarında PayPal, fidye yazılım saldırılarını durdurma ve tespit etme teknikleriyle ilgili bir patent kazanmıştı. 2018 yılında ise PayPal kripto para ödemelerinin hızlandırılması için bir patent başvurusunda bulunmuştu. Kripto paralarla gerçekleştirilen ödemelerde bekleme sürelerini en aza indirmeyi hedefleyen PayPal’ın söz konusu patent başvurusu kendi özel anahtarına sahip ikincil bir cüzdan yaratma esasına dayanıyordu.

PayPal ve Facebook

Bloomberg’ün 8 Mayıs tarihli haberine göre bir süredir kendi kripto para birimini geliştirmekle meşgul olan sosyal medya devi Facebook, eski PayPal çalışanlarından oluşan bir ekibi bünyesine kattı. Facebook geçtiğimiz yıl kurduğu Blockchain departmanının başına da PayPal’ın eski yöneticilerinden David Marcus’u atamıştı. Facebook’un kripto para biriminin bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Prens Charles’dan Umut Veren Blockchain Yorumu

Sonrakini Oku

Ünlü Milyarder Binance’nin Kararını Eleştirdi!

Bir Cevap Yazın