PayPal’dan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Devrim Niteliğinde Gelişme!

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal Holdings, kripto para sektöründeki varlığını daha da arttırmak istiyor. PayPal 2020 yılının sonlarında yaptığı duyuruda Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere önde gelen kripto paraların transferini ve depolamasını destekleyeceğini açıklamıştı. Kullanıcılar PayPal üzerinden direkt olarak BTC, ETH, BCH ve LTC alabiliyor olsa da bunların PayPal noktalarında harcanabilmesi mümkün değildi.

PayPal Artık Kripto Para Ödemelerini Destekliyor

Ödeme devi bugün açıklayacağı bir gelişme ile ise tam olarak bunun müjdesini vermek istedi. Reuters tarafından aktarılan özel habere ve bilgilere göre PayPal’ın akşam saatlerinde yapacağı duyuru, kripto para sektörünü yakından ilgilendiriyor. PayPal, BTC, ETH, BCH ve LTC tutan yatırımcıların artık bunları itibari paraya çevirebileceği ve anlaşmalı dükkanlarda harcama için kullanabileceği belirtildi.

29 milyondan fazla satıcıya ulaşan PayPal ağı, kripto paraların kullanımını ve ana akım kabule ulaşmasını eşi benzeri görülmeyen bir hızda arttırabilir. PayPal CEO‘su ve Başkanı Dan Schulman’ın duyuru öncesinde Reuters’a yaptığı açıklamada bunun PayPal Wallet üzerinden kripto paraların artık kredi kartı veya banka kartı gibi kullanılabileceği bir ilk olduğunu ifade etti.

PayPal Haberi Bitcoin’e Yine Yarayabilir

Bitcoin fiyatı tam da PayPal’ın ekim ayında yaptığı büyük duyuru sonrasında rekor kırmıştı. BTC, yılın başından bu yana ise %100 ve üzeri yükseliş elde ederek bunun devam ettiğini ortaya koydu. PayPal’ın şimdi ise direkt olarak ödemelerde kripto para kullanılacağı duyurusu BTC için yeni bir rallinin fitilini ateşleyebilir.

Tesla da kısa süre önce Bitcoin ile araç ödemeleri alacağını açıklamıştı ve bunun hemen ardından PayPal’ın duyurusunun gelmesi şaşırtıcı olmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) İçin Bir Müjde de Goldman Sachs Cephesinden Geldi

Sonrakini Oku

İngiltere’den Stablecoin’leri Düzenleme Çağrısı!

Bir Cevap Yazın