PayPal CEO’su Bitcoin Yatırımı Yapıyor!

Ödeme firması PayPal‘ın CEO’su Dan Schulman, 20 Kasım tarihinde yaptığı bir röportajda elinde Bitcoin (BTC) bulundurduğunu ve bulundurmaya da devam edeceğini belirtti.

Schulman, Bitcoin hakkında yaptığı açıklamaların yanı sıra neden Facebook’un Libra projesinden ayrıldığını da açıklığa kavuşturdu. PayPal’ın başka bir alana yönelmek istediğini ve bu yüzden Libra’dan ayrıldığını belirten Schulman, ”nereye ve hangi alana odaklanmak istiyorsunuz?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

”Eğer kendi yol haritamıza odaklanırsak, finansal katılım konusunda çok daha hızlı ilerleyebiliriz.”

Schulman bunun yanı sıra Libra ile bağları tamamen koparmadıklarını ve ünlü projenin yakında ”kendilerinin de ilgisini çeken bir yola” başlayacaklarını ifade etti. Libra’nın işleri yoluna koymasından sonra tekrar projeye girip girmeyeceklerini kararlaştıracaklarını da ifade eden Schulman, kapıları tamamen kapatmamış gibi gözüküyor.

PayPal sözcülerinden birisi Ekim ayı başında yaptığı açıklamada şirketin Libra projesinden ayrılmasına rağmen iletişimi koparmadığını vurgulamıştı.

Schulman ve Bitcoin

Bir zamanlar Bitcoin’i en sert eleştiren kişilerin başında gelen ve BTC’nin ”değerinin sıfıra ineceğini” bile vurgulayan PayPal CEO’su, sadece Bitcoin yatırımı yaptığını ve bunu devam ettirmeye kararlı olduğunu gösterdi.

Bu da aslında lider kripto para biriminin yıllar içerisinde imajını ne denli değiştirdiğini gözler önüne sermekte. Schulman açıklamasının sonlarına doğru blockchain teknolojisinin gelecek vaat ettiğini ve bu konudaki çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Almanya En Küçük Yatırımlarda Bile Negatif Faiz Uyguluyor

Sonrakini Oku

Twitter, Bitcoin Konusunda Sessizliğe Bürünüyor

Bir Cevap Yazın