Panama Başkanından Açıklamalar: Kripto Varlık Yasa Tasarısı Veto Edilebilir!

Panama Ulusal Meclisi, Nisan ayı sonlarında kripto varlıkların kullanımını düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı. Ancak Panama Başkanı Laurentino Cortizo, tasarıyı veto edebileceğine yönelik bir açıklama yaptı ve kara para aklamaya ilişkin yeterli önlemlerin alınması gerektiğini dile getirdi. Cortizo, dünyanın küresel kripto düzenlemesine ihtiyacı olduğunu da konuya ilişkin yaptığı açıklamasındaki ifadelerine ekledi.

Panama Başkanı, Kripto Varlık Yasa Tasarısını Veto Edebilir

Panama Ulusal Meclisi, Nisan ayı sonlarında kripto varlıkların kullanımını düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı. Ancak Panama Başkanı Laurentino Cortizo, kripto varlıkların kullanımını düzenleyen bu yasa tasarısını veto edebileceğine yönelik bir açıklama yaptı. Cortizo, kara para aklamaya ilişkin yeterli önemlerin alınması gerektiğini dile getirdi.

Panama Başkanı Laurentino Cortizo, tasarıyı veto edebileceğine yönelik yaptığı açıklamasında, kara para aklama ile mücadelenin önemine vurgu yaptı ve konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Yasada kara para aklama faaliyetleri veya kara para aklama faaliyetleri ile ilgili maddeler varsa çok dikkatli olmalıyım. Bu bizim için çok önemli.”

Panama Başkanından “Küresel Regülasyon” Vurgusu

Panama Ulusal Meclisi tarafından Nisan ayının sonlarında onaylanan ve kripto varlıkların kullanımını düzenleyen yasa tasarısını veto edebileceğini açıklayan Panama Başkanı, kara para aklama ile mücadelenin önemine dikkat çekerek “küresel kripto düzenlemesine” olan ihtiyaca vurgu yaptı. Cortizo, dünyanın küresel kripto düzenlemesine ihtiyacı olduğuna yönelik düşüncelerini paylaştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Vitalik Buterin Ethereum (ETH) Birleşmesi İçin Kesin Tarihi Paylaştı

Sonrakini Oku

Terra (LUNA) Pes Etmiyor: İşte Şok Eden Güncel Veriler!

Bir Cevap Yazın