Oyunseverlere Müjde: OmiseGO’nun İlk Merkezsiz Uygulaması Çıktı

OmiseGO piyasanın durgun bir görünti çizdiği sırada gelişmeye devam ediyor. OMG ağındaki ilk merkezsiz uygulama Plasma Dog isimli oyun oldu. OMG’nin Plasma test ağında faaliyete geçen oyunla birlikte OMG bundan sonra kullanıcı dostu merkezsiz uygulamalara odaklanacak.

Hoard ekibi tarafından geliştirilen Plasma Dog, klasik haline gelmiş Super Mario Bros oyunlarına benzer bir şekilde 2D side-scroller (yan kamera bakış açısından oynanan) bir oyun. Oyun Prag’ta düzenlenen Ethereum Devcon 4 etkinliğinin bitişine doğru duyurulmuştu. Oyunu bu link üzerinden ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Oyundaki karakterler isimlerini klasikleşmiş kripto para terimlerinden alıyor. Örneğin çifte harcama (double spends), faulty child chain, geçersiz bloklar (invalid blocks) ve node collusion düşmanlardan birkaçı. Oyun içi geçerli para birimi de UTXO, yani Harcanmayan İşlem Çıktısı olarak çevirebileceğimiz Unspent Transaction Output. OMG üzerindeki UTXO token’ı, oyun içinde kazanıldıktan sonra anında kullanıcının hesabına gönderiliyor.

Plasma Dog esas amacı “gerçek bir mülkiyet vadeden basit bir video oyunu” geliştirmek olan Hoard’ın vizyonunu yansıtıyor. Hoard’dan Chris Robinson:

Gerçek mülkiyet, oyuncuların avatarlar, XP & yetenekler, oyun içi nesneler, haritalar ve diğer kişisel özelliklerin dahil olduğu oyun tecrübesini tam anlamıyla kontrol etmesiyle sağlanır. Şayet bir oyuncu bunların gerçek anlamda mülkiyetine sahipse bunlarla istediği ticareti yapabilir – hem birincil hem de ikincil piyasalarda alım, satım, paylaşım, kiralama, takas yapmak gibi. Hatta oyuncular oyunlar arasında nesne aktarımı dahi yapabilmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

IBM, Blockchain Patenti Konusunda Durmak Bilmiyor

Sonrakini Oku

EOS Blok Üreticisi Analiz Firmasına Cevap Verdi

Bir Cevap Yazın