Opera’dan Bitcoin Kullanıcılarını Sevindirecek Haber

Cointelegraph’ın haberine göre web tarayıcısı Opera, doğrudan tarayıcının içinden Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasına izin vermeye başladığını açıkladı.

Bitcoin Ödemeleri

21 Ekim’de Cointelegraph’ın paylaştığı resmi bir basın açıklamasına göre Opera, 350 milyon kullanıcısının Bitcoin’i tarayıcı üzerinden gönderebileceği ve alabileceği hizmeti başlattı. Bunun yanında Opera kullanıcılarının artık online alışveriş sitelerinden yaptıkları alışverişlerde de kripto para ödemesi yapabileceği belirtildi.

Bunların yanında Opera’nın kripto paralardan sorumlu yöneticisi Charles Hamel yeni adımlarıyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Tarayıcımızı Bitcoin de dahil olmak üzere daha fazla Blockchain alanına açmanın, çözümlerimizi Bitcoin kripto para cüzdanı olan herkesle daha alakalı hale getirmek ve yalnızca hesapta Bitcoin bulundurmak yerine onunla işlem yapmak isteyen kişiler için bunu mümkün kılmak adına atılan adım olarak görüyoruz.

Bahsi geçen bu özellikler hizmetin beta sürümü ile piyasaya sürülmüştü ve işlem yapılabilen ilk kripto para birimi Ethereum’du (ETH).

Opera Geliştirmeleri

Opera son aylarda, web’in yeni bir evrimine atıfta bulunan web 3 ile ilgili yeni gelişmelere odaklandığını ifade etti. Web 3 gelişmeleri karşımıza; yüksek kaliteli içerik oluşturma, Blockchain teknolojisi, merkezi olmayan bilgisayar kullanımı ve dijital para birimlerinin sisteme katılımı olarak çıkıyor.

Bunun yanı sıra şirket, mobil web tarayıcısının iOS sürümünü, Ethereum protokolünü ve Ethereum Web3 uygulamalarını destekleyen Opera Touch‘ı ve kullanıcıların işlem yapmalarını ve Web 3 ile etkileşimde bulunmalarını sağlayan bir Web 3 gezginini piyasaya sürdü.

Öte yandan Opera Nisan ayında Opera 60 adını verdiği yeni sürümünü piyasaya sürmüş ve Opera Wallet adlı kripto para cüzdanını bu sürümde sisteme entegre etmişti…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple, Blockchain Association’a Katılıyor

Sonrakini Oku

Tom Lee Bitcoin ETF’si İçin Gerekeni Açıkladı!

Bir Cevap Yazın