OpenSea, “Seaport” İsminde Yeni Bir NFT Pazar Yeri Protokolü Başlattığını Duyurdu!

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, kullanıcıların NFT alıp satabilecekleri ve sahip oldukları NFT’lerini takas edebilecekleri “Seaport” isminde yeni bir pazar yeri protokolü başlattığını duyurdu. OpenSea, Cuma günü yayımladığı blog gönderisi ile yeni NFT pazar yeri protokolü Seaport’a ilişkin alım-satım işlerini de içeren bir dizi kriter ile ilgili çeşitli detayları açıkladı.

OpenSea, “Seaport” İsminde Yeni Bir NFT Pazar Yeri Protokolü Başlattığını Duyurdu

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, Cuma günü yayımladığı blog gönderisi ile “Seaport” isminde yeni bir NFT pazar yeri protokolü başlattığını duyurdu. OpenSea tarafından paylaşılan bu blog gönderisinde, bu yeni Web3 pazar yeri protokolüne ilişkin detaylar açıklandı. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, kripto para birimlerinin yanı sıra sahip oldukları NFT’ler ile de ödeme yapabilecek ve NFT’lerde takas işlemleri gerçekleştirebilecek.

NFT Piyasasında Durgunluk

Terra blokzincirinin yerel kripto para birimi TerraUSD‘nin (UST) 1 doların altına gerilemesi ile birlikte kripto para piyasasında bir UST krizi yaşandı. Bu UST krizi, halihazırda düşüş yönlü bir ivme yakalamış olan kripto para birimlerinin değer kayıplarına hız kazandırmasına neden oldu. Bitcoin (BTC), bu süreçte anlık olarak 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de bu zaman diliminde yüksek oranlı bir düşüş ile 1,3 trilyon dolara kadar geriledi. Kripto para piyasasındaki bu düşüş ivmesi NFT piyasasını da etkiledi. 2021 yılından bu yana güçlü bir yükseliş eğiliminde olan NFT satışlarında ve NFT’lerin toplam işlem hacimlerinde son aylarda önemli bir düşüş yaşandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litecoin’den (LTC) Uzun Süredir Beklenen Hamle Geldi!

Sonrakini Oku

Sony, Yıllık Kurumsal Strateji Toplantısında Metaverse Push’u Duyurdu!

Bir Cevap Yazın