OpenSea, 13,3 Milyar Dolarlık Değerleme İle C Serisi Finansman Turunda 300 Milyon Dolar Topladı!

Ethereum tabanlı NFT pazar yeri OpenSea, 13,3 milyar dolarlık değerleme ile C Serisi finansman turunda 300 milyon dolarlık yatırım aldı. Popüler NFT platformu, günün erken saatlerinde resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, bu yatırımın müşteri ve topluluk deneyimini iyileştirmede kullanılacağını belirtti.

OpenSea’den Resmi Açıklama

OpenSea, mevcut bazı yatırımcıların katılımıyla birlikte Paradigma ve Coatue’nin liderlik ettiği finansman turunda toplanan fonu, dört temel alanda kullanmayı planladığını bildirdi.

  • Ürün geliştirmeyi hızlandırmak
  • Müşteri desteğini ve güvenliğini önemli ölçüde iyileştirmek
  • Daha geniş NFT ve Web3 topluluklarına yatırım yapmak
  • Takımı büyütmek

OpenSea CEO’su ve kurucu ortağı David Fenzer, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Blok zincirinin karmaşıklığını ortadan kaldıran özellikler ve basitleştirilmiş akışlar sunarak NFT’lere giriş engellerini azaltmaya odaklandık. Ayrıca, çok zincirli desteğimizi hızlandırıyoruz ve insanların NFT’lerini daha iyi araçlar, analizler ve sunumlarla keşfetmelerine, yönetmelerine ve sergilemelerine yardımcı olmak için iyileştirmelere öncelik veriyoruz.”

NFT’lerin Yükselen Trendi

NFT’lerin (non-fungible token) 2021 yılında büyük bir popülarite kazanması ile birlikte NFT pazar yerlerinin işlem hacimleri, çok yüksek oranlarda artış gösterdi. NFT platformları, son dönemlerdeki yükselen trend ile birlikte kısa süre içerisinde çok yüksek bir kullanıcı sayısına ulaştı. Özellikle burada OpenSea, kaydettiği işlem ücretleri ile ekosistemdeki benzer platformlara liderlik etti.

Konuya ilişkin birçok uzman isim NFT’lerin artan popülaritesinin geçici bir trend olmadığını ve bu dijital varlıklara olan talebin ilerleyen yıllarda giderek artış göstereceğini ifade ederken bazı analistler de NFT’lerin likiditesinin düşük olduğuna dikkat çekerek yatırımcıları dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ava Labs Başkanı, 2022’ye Dair Tahminlerini Aktardı: Piyasa ve BTC Öngörüsü

Sonrakini Oku

Bir Ülke Daha Enerji Krizi Nedeniyle Kripto Madenciliğini Yasakladı

Bir Cevap Yazın