Önemli Açıklamalar: Tether (USDT), Ethereum’u (ETH) Geride Bırakacak!

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Tether’in piyasa değeri önümüzdeki yılın sonuna kadar Ethereum’un piyasa değerini aşabilir. Bu da stablecoin’lerin ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) genel olarak benimsenmesine giden yolu açabilir.

Stablecoin’ler ve Kriptolar

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone tarafından kalem alınan 2020 4. çeyreği için Crypto Outlook raporuna göre, Tether (USDT) 2021 yılında Ethereum’u (ETH) geride bırakarak piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para konumuna yükselecek. McGlone raporunda,her ne kadar şu anda piyasa değeri 43 milyar doların üzerinde olsa da eğeri  ETH’nin piyasa değerinin, DeFi piyasasından destek almadan önce 2019 ve 2020’nin bir kısmında 30 milyar dolar bandında seyrettiğine değindi.

Bunun yanı sıra USD’nin piyasa değeri sadece Ekim 2018’de bir düşüş yaşadı ve bu geri çekilmenin dışında 2017 yılından bu yana kadar istikrarlı bir artış sergiledi. Stablecoin 2020’ye 4,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile başladı ve Ekim ayında hızla yükselerek 15,7 milyar doları gördü.

McGlone ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Tether’in piyasa değeri büyümesini engellemek için önemli bir durum olması gerektiğini, aksi takdirde 2021’de Tether’in piyasa değerinin Ethereum’u geride bırakacağını dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı

Raporda her ne kadar stablecoin’ler ve CBDC’ler için önemli bir benimsenme artışı görülüyor olsa da Bitcoin’in de (BTC) yükselişe geçeceği ifade ediliyor. Ancak rapora göre Bitcoin’deki artış stablecoin’lere göre biraz daha yavaş gerçekleşebilir.

Öte yandan Bloomberg Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı fiyat tahmininde hedefe 100.000 doları koyuyor. Bu da her ne kadar yavaş gerçekleşmesi beklenen bir süreç olsa da oldukça iyi bir rakamı işaret ediyor.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler analistlerinden biri de Bitcoin’in 11.000 doların altına gerileme ihtimalinin artık çok düşük olduğunu dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının “Korkuyla” Beklediği Gelişme Ertelendi

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Verileri Gelecek İle İlgili İpuçları Veriyor

Bir Cevap Yazın