Önde Gelen Yatırım Bankası Açıkladı! Kripto Paraların Ödemelerde Kullanımı Beraberinde Ne Getirecek?

Amerika merkezli yatarım bankası Morgan Stanley Perşembe günü yayınladığı bir araştırma raporunda, kripto para kullanımının geleceği hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Kripto Para Kullanımının Geleceği

Önde gelen yatırım bankası Morgan Stanley, işlem ücretlerinin yüksek olmasından dolayı yatırımcıların kripto paraları ödeme olarak kabul etmedikleri için günlük ödemelerde çok az kişinin kripto para kullandığını, ancak bunun değiştiğini ve giderek artacağını belirtti.

Banka, ödeme şirketi Strike‘ın kısa süre önce satış noktası tedarikçisi NCR ve ödeme şirketi Blackhawk Network ile bir ortaklık ilan ettiğini ve bunun da çok sayıda ABD mağazası ve restoranının yakında lider kripto para birimi Bitcoin’i kabul edebileceği anlamına geldiğini belirtti.

Strike’ın planlı ödeme sistemi, işlemleri işlemek için Lighting Network’ü kullanıyor.

Morgan Stanley, ABD’deki satışların %85’inden fazlasının çevrimiçi yerine mağazalarda gerçekleştiğinden, fiziksel mağazalarla ortaklıkların “bir ödeme aracı olarak Bitcoin kullanımının evriminde” daha önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

Ayrıca yatırım bankası, Lightning Network kullanarak bir Bitcoin işlemi gönderme ücretinin sıfıra yakın olduğunu ve bunun da normalde bir banka kartı kullanılarak yapılacak olan küçük ödemeleri yapmak için daha pratik olduğu anlamına geldiğini belirtti.

Sert Fiyat Hareketlerinin Önüne Geçebilir

Bitcoin ile fiyatlandırılan ürünlerin tarihsel oynaklığı da dijital varlıkların kullanımını caydırdı, ancak banka, yatırımcıların kripto kartları veya mevcut ödeme terminalleri aracılığıyla kriptoyu kabul etme kabiliyetinin dijital varlıktaki yüksek volaitilitenin de önüne geçebileceğini belirtti ve şöyle söyledi;

Bugüne kadar kripto ödemelerinin mağazalarda geçerli olmamasının sebebi, yüksek işlem ücretleriydi. Bitcoin’in mağazalara bir ödeme aracı olarak girmesi, onun daha büyük kalabalıklara yayılmasında pay sahibi olacaktır. Bitcoin’in daha büyük kalabalıklara yayılması ise, sert fiyat hareketlerinin de önüne geçecektir.

Raporda, kripto para biriminin halihazırda dijital varlık dünyasında bir para birimi olarak yaygın olarak kullanıldığı ve Ethereum’a ağırlıklı olarak değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) satın almak için ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Öte yandan daha fazla marka metaverse‘de reklam vermek istediğinde, kripto da dahil olmak üzere bir dizi ödeme yöntemini kabul etme ihtiyacı artabilir.

NFT’ler, satılabilen veya alınıp satılabilen sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden bir blok zincirindeki dijital varlıklardır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: FED Başkanı Konuştu! Altcoinler Nasıl Etkilenecek?

Sonrakini Oku

Müzik NFT Platformlarına İlgi Artıyor: Çığ Gibi Büyüyen Token Satışı!

Bir Cevap Yazın