Onay Aldı! Popüler Kripto Borsası Binance, Sınırlarını Bu Ülkeye Genişletiyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası platformu Binance, erişimini dünya çapında genişletmeye devam ediyor. Resmi bir Binance yetkilisi, Twitter’dan yaptığı paylaşımla birlikte, borsanın Fransa’daki finans otoriteleri tarafından memnuniyetle karşılandığını açıkladı.

Fransa Kapılarını Binance’e Açıyor

Binance CEO’su Changepeng Zhao, yaptığı açıklamada kripto para birimi borsasının ülkede Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı olarak çalışmasına izin verildiğini belirtti. Lisans, Fransız finans piyasalarının düzenleyicisi olan Autorité des Marchés Financiers (AMF) tarafından yetkilendirildi.

Fransız Bankacılık sistemini denetleyen Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR) da Binance’in bu lisansına onay verdi. Dolayısıyla popüler kripto para borsası Binance, bu lisansla birlikte ülke içinde faaliyet göstermek için tamamen uygun bir nitelik kazandı.

Operasyonları tam olarak başlatmak için Binance, kripto para birimi sektörüyle ilgilenen önemli miktarda Fransızı, şirkette faaliyetler yürütmek için istihdam edeceğini açıkladı.

Changpeng Zhao yaptığı açıklamaların devamında şu ifadelere yer verdi;

Ülkede kripto ve blok zinciri altyapısı geliştirmeye odaklanan 250 kişiye kadar işe alma niyetiyle Fransa’daki operasyonlarımızı önemli ölçüde genişleteceğiz ve Fransa’yı dünya çapındaki bölgesel genel merkezlerimizden biri haline getireceğiz.

Bu Hamle Binance’in Dünya Çapında Benimsenmesinin Önemli Bir Göstergesi

Birçok kripto para gözlemcisi tarafından iddia edildiği gibi, bu dönüm noktası, Binance’in dünya genelinde benimsenmesinin yeni seviyelere ulaştığının önemli bir göstergesidir. Binance France CEO’su David Princay bunu onayladı ve yürürlüğe konan yeni kara para aklama karşıtı yasaların, Fransa ve genel olarak Avrupa’da kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Princay, açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

Daha fazla benimseme, piyasaya daha iyi likidite getirmeye yardımcı olacak, bu da kullanıcılar ve özellikle topluluk tarafından memnuniyetle karşılanacak.

Öte yandan Binance bu yıl piyasa faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde başlatmış olsa da, borsa geçtiğimiz yıl düzenleyici kurumların baskısı altındaydı. Öyle ki geçtiğimiz yılın Aralık ayında Binance, Singapur’daki ticaret faaliyetlerini durdurdu. Bununla birlikte Binance, aynı yıl Avrupa’da kripto türev ticaretini askıya almak zorunda kaldı.

Malezyalı yetkililer de çok sayıda yaptırımın ardından borsayı dolandırıcılık olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, borsanın CEO’su, kripto para birimi sektörüne desteğini göstermeye devam ederken, borsaya olan inancını sürdürdü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Avrupa Merkez Bankası, CBDC için Gizlilik Seçeneklerini Yayınladı!

Sonrakini Oku

Dolandırıcılar Yine İş Başında! Bu NFT Coin’i Kullanarak Milyonlarca Dolar Çaldılar

Bir Cevap Yazın