Ömer Özden: Coronavirüs Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltti!

Rock Tree Capital CEO’Su Ömer Özden, son günlerde yaşanan Bitcoin (BTC) fiyat yükselişi ve Coronavirüs arasında önemli bir bağ kurdu. CEO’ya göre dünyanın en kalabalık ülkesi Çin içerisinde insanların evlerini terk edememeleri ve karantina sürecinin devam etmesi, BTC fiyatını tetiklemiş olabilir.

Çin içerisindeki insanlar evlerinde oturup alım satım yapıyorlar çünkü yapacak başka bir şey yok.”

Coronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 1.000’leri aştı. Bunun yanı sıra virüsün etkilediği insanların sayısının ise on binlerin üzerine çıktığı rapor ediliyor. Bazı uzmanlar Çin’in gerçek verileri sakladığını ve ölümler ile enfeksiyonların çok daha üst düzeyde olduğunu vurguluyorlar.

Coronavirüs Bitcoin Fiyatını Etkiliyor

Özden ise normalde Çin içerisinde yaşarken Coronavirüs devam ettiği sürece burada kalmamak için New York’a taşındığını açıkladı. Olası problemlerden şimdilik kurtulduğunu açıklayan Özden, Çin içerisindeki her insanın ise bunu yapamadığını belirtti.

Çinli yatırımcılara hitap eden Binance ve Huobi kripto para borsalarının hacimlerinde de artış olduğunu belirten Özden, Coronavirüs’e bir çare bulunması durumunda fiyatın düşeceğini vurguladı:

“Coronavirüs’ün tam etkisini hala görmedik ve eğer virüs tamamen iyileştirilir veya işler iyiye giderse, kripto para sektöründeki hacmin düştüğünü görebiliriz. Ancak tabii ki bunu tahmin etmek şu an için zor. Coronavirüs’ün tam etkisi ve sonuçları Mart ayı veya Nisan ayı başlarına kadar tam görülemeyecektir. Bu durum daha önce yaşanmadı ve insanların davranışları ile beraber hisse senedi piyasasını bile etkiliyor. “

Çin bundan kısa süre önce Coronavirüs bulaştırma tehlikesi olan banknotları ortadan kaldırdığı haberi ile gündeme gelmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Yeni Gelişme Bitcoin’i (BTC) Tekrar Yükselişe Geçirebilir!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Daha da Düşecek Mi?

Bir Cevap Yazın