Ödeme Devinden Önemli Açıklama: Bitcoin (BTC) İşlemlerini Desteklemeyi Planlıyoruz

Visa CEO’su Al Kelly, Fortune’un “Leadership Next”  podcast’inde yaptığı açıklamalarda, Visa’nın kredi kartları ile Bitcoin satın alınmasına izin verme planları olduğunu ifade etti.

Visa’nın Kripto Para Planları

Kelly, şirketin iki şey yapmayı planladığını açıkladı: Öncelikle Visa, kullanıcıların Visa kimlik bilgileriyle Bitcoin satın almalarına izin vermek için Bitcoin cüzdanlarıyla çalışmayı planlıyor. İkinci olarak ise şirket 70 milyondan fazla işletmede Bitcoin ödemelerini destekleyerek Bitcoin’ geleneksel para birimine dönüştürme özelliğini etkinleştirmek istiyor.

Kelly konuyla ilgili açıklamalarında, “Visa kimlik bilgileriyle Bitcoin satın alınmasını sağlamaya çalışıyoruz. Ve bazı Bitcoin cüzdanlarıyla çalışarak, Bitcoin’in geleneksel para birimine çevrilmesine izin vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Kelly’ye göre kripto para birimleri, özellikle gelişmekte olan piyasalarda yeni ödeme yöntemleri olma konusunda büyük bir potansiyel gösterdi. Bu noktada Kelly, geleneksel para birimi destekli dijital varlıklar ile daha spekülatif varlıklar olarak nitelendirdiği kripto para birimleri arasında ince bir çizgi olduğunu belirtti.

Bunlara ek olarak Kelly, Visa’nın stablecoin’leri platforma entegre etme çalışmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Kripto para birimlerinin geleceği sorulduğunda ise herhangi bir tahminde bulunmayı reddeden Kelly, kripto para birimlerinin önümüzdeki beş yıl içinde sadece bir moda olarak mı kalacağını yoksa ana akım olarak mı devam edeceğini bilmediğini belirtti.

Visa Kripto Ortaklıkları

Son birkaç yıldır Visa, kripto para birimi alanında çeşitli ortaklıklar üzerinde çalışıyor. Geçen ay Visa, firmanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kendi platformuna entegre etmesine yardımcı olacak bir pilot API oluşturmak için dijital olarak yerel bir neobank olan Boulevard ile ortaklık kurdu.

Öte yandan geçen yıl Visa, Ethereum tabanlı U.S. Dollar Coin (USDC) ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde USDC işlemlerine izin verileceği düşünülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması!

Sonrakini Oku

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kripto Para İşlemlerinin İncelenmesi Talimatını Verdi

Bir Cevap Yazın